Logistika a sklady

Nové elektromobily pro GEFCO

Nové elektromobily pro GEFCO. Společnost GEFCO vyměnila vozidla obsluhující sklad hotových vozů v Kolíně za elektromobily. Díky investici sníží firma produkci CO2 o více než 5 tun ročně. Výměna vozů pro rozvoz jockeyů je součástí komplexní strategie udržitelnosti společnosti GEFCO, za kterou firma v roce 2021 získala zlaté ocenění EcoVadis. 

Pobočky společnosti GEFCO v Kolíně, specializující se na skladování nových i ojetých vozů, obsluhují nově elektromobily. Vozy Peugeot Traveller nahradily dosud používané automobily se spalovacími motory. Obslužná vozidla najezdí po skladovací ploše s kapacitou 8 000 vozů v průměru 6 300 km měsíčně. Roční nájezd se pohybuje okolo 75 000 km, výměnou za elektromobily GEFCO sníží produkci CO2 o 2,67 tun na jedno vozidlo. Díky moderní infrastruktuře a nabíječkám přímo na pobočce nemá výměna vozidel žádný dopad na operativu.

Přečtěte si také

Nové elektromobily pro GEFCO

Investice do obměny vozového parku pro zajištění rozvozu jockeyů po parkovacích plochách je součástí komplexní strategie udržitelnosti společnosti GEFCO. K problematice udržitelnosti GEFCO přistupuje dlouhodobě zodpovědně. V Kolínské pobočce vloni investovalo nejen do nabíječek pro elektromobily, ale i do obměny osvětlení za moderní LED technologie s úsporou 78 % energie. Za tento přístup je společnost držitelem zlatého ocenění EcoVadis 2021, které ji z hlediska společenské odpovědnosti (CSR) řadí mezi top pět procent firem v podnikatelském sektoru. 

Nové elektromobily pro GEFCO

Kateřina Hájková, manažerka kvality společnosti GEFCO pro Českou republiku a Slovensko tvrdí: Elektromobily několika výrobců v naší kolínské pobočce skladujeme. V loňském roce jsme zde instalovali též moderní nabíječky. Výměna obslužných vozidel za elektromobily byla tedy logickým krokem.

My jsme otestovali v praxi elektrické dvojče od Citroënu.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button