Logistika a sklady

Ocelové plošiny Proman zvyšují kapacitu skladů

Ocelové plošiny Proman zvyšují kapacitu skladů. Ocelové skladové plošiny představují ideální řešení, jak jednoduše a bez stavebních úprav zvýšit kapacitu skladové plochy. Specifika dodávek ocelových plošin nám v rozhovoru přiblížil obchodní manažer společnosti Proman s.r.o. Tomáš Konfršt. 

Chrudimská firma Proman dodává regálové systémy po celé Evropě. Seznam jejích referencí čítá skutečně dlouhou řadu významných mezinárodních firem z výroby a obchodu. 

Přečtěte si také

Jaké služby můžete nabídnout zájemcům o realizaci ocelových plošin?

Ocelové plošiny Proman jsou vždy konstrukčně navrženy podle přání a požadavků uživatele. Vzhledem k tomu je každá plošina unikát. Dodávka zahrnuje bezplatnou cenovou nabídku včetně projektu. Dle požadavků zákazníka může být součástí dodávky doprava a montáž konstrukce plošiny. Dále nabízíme možnost kontrolních prohlídek, záručního a pozáručního servisu.

Jaké hlavní typy plošin realizujete? 

Plošiny mohou být jedno nebo více patrové. Jejich použitím dojde k maximálnímu a optimálnímu využití celého prostoru přízemí a podlahy skladové plošiny. Skladové plošiny jsou převážně určeny pro instalaci do vnitřního prostředí skladovacích hal a výrobních budov. Jsou instalovány na kvalitní betonový podklad s dostatečnou únosností. Všechny námi dodávané plošiny jsou konstrukčně navrženy s ohledem na využití všech souvisejících technických norem a bezpečnostních předpisů.

Jaká specifika mají ocelové plošiny používané v e-commerce?

Specifikem e-commerce je potřeba mít rychle dosažitelné velké množství různých spíše drobnějších položek. To je dosud řešeno zejména policovými regály. Ty jsou ale nízké, aby je mohl obsluhovat člověk, a většina výšky haly zůstává nevyužita. V současné době, kdy je obsazenost skladových prostor vysoká, firmy hledají efektivní způsoby využití celé výšky skladové haly. Jednou z možností je vybudování ocelové plošiny a tím přidání dalších „podlah“. 

Z čeho se při návrhu plošiny vychází?

Při návrhu ocelových plošin je třeba vycházet z několika základních parametrů a omezení. Těmi jsou požadované zatížení na plošině, buď udávané v kilogramech na metr čtvereční, nebo jako bodové zatížení od regálů/technologií na plošině umístěných. Svou roli v návrhu hraje i manipulační technika užívaná v patrech. Mezi omezení patří dispozice prostoru, ve kterém má plošina stát, únosnost podlahy při bodovém zatížení a návaznost na okolní provoz a technologie. Ale nesmíme zapomínat na hygienické a bezpečnostní normy stejně tak jako na požárněbezpečnostní řád daného provozu.

Můžete popsat nějakou konkrétní zakázku?

Pro významného hráče v e-commerce jsme nedávno dokončili dodávku ocelové plošiny na klíč. Jedná se o dvoupatrovou plošinu pro provoz ručně vedených paletových vozíků a ustavení dopravníkových technologií zákazníka. Výška prvního patra je 4500 mm, druhého pak 7500 mm, celková plocha plošiny 11 600 m2. Sedmdesát procent je dřevotřísková deska s bíle potahovanou spodní stranou, která pomáhá při osvětlení v patrech, zbylých třicet procent pak ocelový rošt. Část konstrukce je připravena k dalšímu rozšíření a splňuje dohodnuté deformace jak ve vodorovném, tak svislém směru. Plošina je vybavena zábradlím, schodišti a bezpečnostními žebříky s ochrannými koši. V plošině jsou také připraveny prostupy pro výtahy a dopravníky. Instalaci jsme zvládli v dohodnutých sedmi týdnech ke spokojenosti zákazníka. 

Zdroj
Luděk Kortus
Back to top button