Logistika a sklady

Ocenění elogistics Award

Ocenění elogistics Award. Letošní ročník elogistics Award již zná své vítěze. Ocenění za kategorii Procesy a nástroje obdržela společnost Continental, dodavatel interiérové elektroniky pro světové automobilky, a to za úspěšnou implementaci skladového systému AutoStore ve svém brandýském závodě.

Tento systém je součástí strategie digitalizace jednotlivých závodů, kterou společnost postupnými kroky naplňuje. Na tomto náročném projektu spolupracoval spolu s Continentalem jako systémový integrátor specialista na digitalizaci Aimtec. 

Ocenění elogistics Award

V rámci projektu společnost Continental implementovala první robotické řešení AutoStore v České republice. Jedná se o moderní a modulární skladovací systém, který je přizpůsobitelný jakékoli velikosti skladu a díky vertikálnímu skladování pojme velké množství menších dílů. AutoStore pracuje s předem naprogramovanými roboty, kteří se samostatně pohybují po kolejnicích. 

Společnost Aimtec implementovala v brandýském závodě své řešení DCIx, které organizuje složité systémové prostředí. Platforma DCIx je propojena se systémem SAP společnosti Continental a řídí tamní autonomní vozidla, stejně jako moduly vertikálních výtahů a automatizovaný systém AutoStore. Bez systému DCIx orchestrujícího systémy by společnost Continental měla čtyřikrát větší objem dat a čtyřikrát větší objem údržby.

„Naše systémy by fungovaly i bez připojení k síti. Pro nás však bylo důležité mít jeden jednotný systém DCIx a spravovat vše z jednoho místa, aby vše mohl řídit, měnit, nastavovat nebo vyvíjet jeden člověk, jeden tým. Jinak bychom měli mnohem větší objem dat a údržby. Také bychom bez tohoto řešení potřebovali dvakrát větší šířku pásma v IT, pro kterou bychom museli vybudovat další optickou síť. Navíc by každý jednotlivý systém potřeboval svého specialistu. To by výrazně snížilo efektivitu,“ vysvětluje Martin Báča, který je v závodě v Brandýse nad Labem zodpovědný za tok materiálu. 

Průkopník v integraci AutoStore

Kromě vyšší efektivity ušetří Continental i spoustu místa. Ze skladovací plochy 5 400 m2 nyní dodavatel ušetří 2 000 m2, které jsou nyní k dispozici pro výrobu. Touto implementací se společnost Continental výrazně přiblížila svému cíli, kterým je plně digitální závod v Brandýse nad Labem. 

„Tento projekt byl pro nás obzvláště vzrušující, protože jsme do komplexního systémového prostředí integrovali první řešení AutoStore v České republice. Díky našemu řešení DCIx má nyní Continental k dispozici centrální řídicí centrum, které monitoruje a řídí probíhající operace v reálném čase,“ vysvětluje Rostislav Schwob, ředitel Supply Chain Solutions ve společnosti Aimtec. „Jsme rádi za naše dlouholeté partnery ve společnosti Continental, že jsou nyní za tento úspěch oceněni cenou elogistics Award. Naši zákazníci těží z našich bohatých zkušeností v oblasti digitalizace, systémové integrace a automatizace. Umožňujeme jim rychle se přizpůsobit neustálým změnám na jejich trhu a umožňujeme rychlé, flexibilní a efektivní pracovní postupy.“

Zdroj
Continental

Přečtěte si také

Back to top button