Logistika a sklady

P3 Logistic Parks v Česku

P3 Logistic Parks v Česku. V prvním pololetí letošního roku pronajala P3 Logistic Parks ve svých českých parcích 90 546 m2, z toho téměř 40 % v Praze a blízkém okolí. Významnou posilou portfolia jsou i nové budovy v P3 Plzeň Myslinka a P3 Lovosice, o které projevili nájemci zájem už v průběhu výstavby. 

„Poptávka po skladových prostorách v Česku i na Slovensku nadále překračuje nabídku, i když už méně než v předchozích letech. Těší mě, že narůstá počet případů, kdy za námi potenciální nájemci přicházejí s velmi specifickými požadavky a my jim dokážeme vyhovět,“ ohlíží se za uplynulým pololetím Peter Jánoši, ředitel P3 pro Českou republiku a Slovensko. 

Přečtěte si také

Mezi nejsilněji zastoupený sektor mezi nájemci, kteří s P3 v první polovině roku uzavřeli smlouvu, je netypicky Printing & Packaging, a to zejména díky papírně Mondi Štětí, která začala využívat lovosickou halu B1 k uskladnění papíru a obalových materiálů před cestou k zákazníkovi. Podobně velkou poptávku adresovaly také společnosti pro potřeby automobilového průmyslu, WM Logistic Nýřany a Allog Consulting, které obsadily nové prostory v nejnovějším P3 parku v Myslince u Plzně. Segmentový trojlístek uzavírá tradičně logistika. 

Za prvních šest měsíců letošního roku uzavřel P3 tým celkem 35 nájemních smluv, což znamená přibližně každých pět dní novou smlouvu. „Přibližně polovinu nových smluv jsme podepsali se zcela novými nájemci s rozmanitým předmětem podnikání, od zmíněných papíren přes distributora piva, poskytovatele party dekorací, až k veterinární klinice či prodejci akvarijních rybiček,“ prozradil šéf leasingu P3 v České republice Jan Andrus. Zajímavostí je i to, že se pronajalo přes 6 tisíc metrů čtverečních kanceláří, z toho čtvrtina (1 520 m2) bez jakékoliv vazby na pronájem skladu. 

Kapacity, které P3 získala výstavbou hal v Ostravě, Lovosicích a v Myslince u Plzně, byly z větší míry vyčerpány, přesto si potenciální nájemci prostor mohou stále vybrat z několika lokalit:

P3 Prague D8, 10 minut od centra Prahy, 5 123 m2

P3 Olomouc, městská část Nemilany, u D35, 5 789 m2

P3 Lovosice, na půli cesty mezi Prahou a Drážďany, 6 248 m2

P3 0strava Central, na vítkovickém brownfieldu, 15 470 m2

Zdroj
P3 Logistic Parks

Přečtěte si také

Back to top button