Logistika a sklady

Prologis Park Štěnovice má díky CBRE nového nájemce Verhoek Europe

Nizozemský poskytovatel logistických služeb Verhoek Europe otevírá svoji první pobočku v České republice. Pronajala si 2 500 m2 skladových ploch v Prologis Parku Štěnovice nedaleko Plzně.

Realitně-poradenská společnost CBRE nejenže zportředkovala tento obchod, zároveň nestandardně zastupovala klienta i při převzetí nemovitosti, jelikož ten se vzhledem k pandemii covid-19 nemohl zúčastnit osobně.

„V CBRE si zakládáme na podpoře našich klientů, která v těchto náročných časech občas nabývá nových rozměrů. Takovou situací byla i pomoc nizozemské společnosti Verhoek Europe. Její zástupci nemohli být fyzicky přítomni u převzetí nových prostor, a tak jsme se o vše postarali za ně. Budovu jsme kompletně prohlédli, sepsali předávací protokol a převzali klíče. I navzdory současné koronakrizi tak transakce proběhla k plánovanému datu,“ komentuje Jan Hřivnacký, vedoucí pronájmů industriálních nemovitostí v CBRE.

Společnost Verhoek Europe má v oboru logistických služeb více než 60 let zkušeností. V České republice působí od roku 2005, ale právě nyní zde otevírá svou první pobočku. Prologis Park Štěnovice se nachází u dálnice D5 cca 2 kilometry jižně od Plzně a 70 kilomerů od hranice s Německem. „Tato transakce jasně potvrzuje skutečnost, že sektor e-commerce a 3PL, tj. logistiky třetí strany, vidí v současné pandemii potenciál k rozšíření portfolia a dalšímu růstu,“ uzavírá Jan Hřivnacký.


Přečtěte si také

Back to top button