Logistika a sklady

Prologis v Praze postaví budovu na míru o rozloze 13 000 metrů čtverečních

V Prologis parcích v okolí Prahy jsou ve výstavbě celkem čtyři budovy.

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že zahájil výstavbu výrobní budovy na míru o rozloze 13 000 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Jirny v České republice. Budova, jež bude plně přizpůsobena požadavkům klienta, je druhým projektem svého druhu, který se v parku začal v uplynulém měsíci stavět. Dokončení je plánováno v průběhu druhého čtvrtletí roku 2015.
 
„Česká republika je svědkem výrazné poptávky ze strany zákazníků po výrobních a montážních budovách. Prologis dokázal tohoto trendu využít a na území Prahy v současné době staví celkem tři budovy na míru a jednu spekulativně,“ řekl Marek Muller, ředitel pro výstavbu a pronájem, Prologis Česká republika, „máme velmi rozsáhlé zkušenosti s přizpůsobením budov tak, aby splňovaly individuální požadavky zákazníků. Nové výstavby jsou pro nás příležitostí ukázat tyto schopnosti našim zákazníkům z nejrůznějších odvětví.“
 
Prologis Park Prague-Jirny sestává z prostor o rozloze 212 000 metrů čtverečních a má potenciál pro výstavbu dalších 120 000 metrů čtverečních. Park, který je v tuto chvíli z 97 procent pronajat, se nachází 20 kilometrů východně od Prahy a nabízí přímé spojení s dálnicí D11 umožňující efektivní distribuci na místní trhy a do sousedních zemí. 
 
Prologis v České republice a na Slovensku vlastní a spravuje portfolio s více než 1,2 miliony metrů čtverečních logistických a distribučních prostor. Prologis je díky svému aktivnímu působení v pěti zemích v regionu (Polsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko) a portfoliu o celkové rozloze 4,1 milionů metrů čtverečních vedoucím provozovatelem distribučních nemovitostí ve střední a východní Evropě (k 30. září 2014).
 

Přečtěte si také

Back to top button