Logistika a sklady

Raben zajistí logistiku firmy Bonduelle v Polsku

Bonduelle, světová jednička v produkci a zpracování zeleniny, rozšiřuje spolupráci se skupinou Raben Group. Při výběru logistického partnera pro polský trh se rozhodl důvěřovat osvědčenému partnerovi, se kterým spolupracuje v Maďarsku. Své zboží proto uskladnil do ekologického skladu Raben ve městě Ruda Śląska.

Bonduelle a skupina Raben Group spolupracují v Maďarsku již od roku 2011 a Raben pro ně zajišťuje místní distribuci, sběrnou službu nebo doručování zásilek ze skladu zákazníka jeho příjemcům. Není tedy překvapením, že se Bonduelle při hledání obchodního partnera v Polsku obrátila na Raben.

Přečtěte si také

Přepravu produktů z továren klienta zabezpečuje Raben. V Polsku Bonduelle vyrábí produkty pro polský trh ve dvou továrnách v obcích Gniewkowo a Ruchocice a produkty pro export. Raben rovněž distribuuje zboží do maloobchodních řetězců a brzy bude poskytovat další služby s přidanou hodnotou, včetně co-packingu.

Klíčovými prvky ve prospěch Raben byly komplexnost poskytovaných služeb a zkušenosti v oblasti služeb v potravinářském odvětví, jakož i při realizaci doručování do obchodních řetězců. Důležitý je také podobný přístup k otázce životního prostředí. Obě společnosti si přejí, aby jejich dopad byl pozitivní. Ekologie má pro ně zásadní význam. Tím, že šetří přírodní zdroje a měří, vykazují a snižují emise skleníkových plynů, jednají v zájmu budoucnosti a chtějí přispět k tomu, aby i další generace měly přístup ke stejným zdrojům, jaké používáme nyní my.

Zelené sklady

Raben Logistics Polska v současné době disponuje asi 500 000 m2 skladových prostor. Každý rok se zaměřuje na jejich energetickou účinnost, investuje do nových poboček a modernizuje ty starší. Její provozy využívají řešení jako: LED osvětlení a automatické systémy řízení osvětlení (prostřednictvím detekce pohybu a měření množství denního světla) v kombinaci se světlíky zajišťujícími přístup přirozeného světla; plynové topení na bázi radiátorů se zvýšenou radiační účinností; tepelná izolace hydraulických ramp; rekuperace, jakož i generátory energie pokrývající 100 % poptávky po elektřině.

Kromě toho jako společensky odpovědná firma činíme řadu opatření, abychom splnili dlouhodobé výzvy v oblasti klimatu. Dbáme na to, aby návěsy byly zcela naplněny, vytváříme konsolidační body a pravidelně měříme CO2. Systematicky nahrazujeme starší vozidla ve vozovém parku modernějšími vozy, které splňují nejpřísnější požadavky na emise skleníkových plynů, a ve skladech se zaměřujeme na četná ekologická opatření, která nám umožňují šetřit přírodní zdroje. Kromě toho neutralizujeme svůj dopad na životní prostředí prostřednictvím kampaní na výsadbu stromů. Nakoupili jsme rovněž energii pro roky 2021 a 2022 se zárukou původu, což povede ke zhruba 30% snížení přímých i nepřímých emisí a umožní nám provozovat 100 % našich vlastních poboček na zelenou elektřinu,“říká Agnieszka Haik, Business Development Director skupiny Raben Group.

Kromě opatření v jiných lokalitách má sklad Raben v parku Prologis ve městě Ruda Śląska sluneční kolektory pro ohřev vody používané v kancelářích a hybridní světla osvětlující areál, která fungují na sluneční a větrnou energii.

Raben se také zaměřuje na moderní technologie šetřící energii: Li-Ion baterie ve vysokozdvižných vozících, autonomních vysokozdvižných vozících, třídičích, robotech; a neustálé vylepšování procesů (nové systémy, IoT, optimalizace), které mají za cíl zvýšit jejich provozní efektivitu. Navíc již několik let investuje do nových řešení nákladního vozového parku (dvoupatrové návěsy, výměnné nástavby a CityLinery) za účelem snížení emisí CO2 na paletu. Tato opatření umožňují větší flexibilitu při plánování tras, umožňují naložit dvakrát tolik palet (dvoupodlažní a výměnná nástavba) nebo nahradit dvě rozvozové vozy jedním CityLinerem, který díky své speciální konstrukci se může lehce pohybovat i v zastavěných oblastech a městech.

Přečtěte si také

Back to top button