Logistika a sklady

Revitalizace Poldi Kladno

Revitalizace Poldi Kladno. Česká developerská společnost Logport Development navazuje na svůj úspěšně zahájený projekt v pražských Jinočanech a jako první developer v oblasti bývalých hutí Poldi Kladno zahajuje výstavbu moderní budovy na jednom z největších brownfieldů v České republice.

Revitalizace Poldi Kladno

Logport Kladno Poldi je pionýrským projektem v oblasti a navazuje na ztracenou slávu bývalé Poldovky. V první fázi developer zrevitalizuje brownfield o celkové rozloze 15 000 m2. Na něm následně vybuduje 6 000 m2 moderních a udržitelných prostor, z čehož 1 000 m2 budou tvořit kanceláře, které vzniknou kompletní rekonstrukcí existující budovy přímo na pozemku. Zbývající plocha bude využita pro lehkou výrobu, distribuci a skladování. Dokončení výstavby je plánováno na první čtvrtletí roku 2024.

„Revitalizace bývalého areálu Poldi Kladno je klíčovým cílem pro budoucnost celého průmyslového developmentu v České republice. Brownfieldy tohoto typu jsou přesně ta místa, na které průmyslový development patří. V Logportu si velmi vážíme toho, že jako první spouštíme revitalizaci jednoho z největších brownfieldů u nás, a to kladenské „Poldovky“. Věříme, že se k nám přidají i další stateční developeři a společně dokážeme obnovit a oživit další podobná místa. I v tomto projektu plánujeme použít prvky našeho Logport Ekosystému, a to zejména alternativní zdroje energie. Nebudou tak chybět solární panely, využití dešťové vody a nově také zužitkování přebytečného tepla ze sousední teplárny,“ uvedl David Vais, ředitel společnosti Logport Development.

Zdroj
Logport

Přečtěte si také

Back to top button