Logistika a sklady

V Brně-Líšni vzniká nový park

Společnost CTP, která patří mezi největší průmyslové developery v Evropě, pomohla vybudovat v městské části Brno-Líšeň nový veřejný park, jehož součástí bude nově 81 stromů, z nichž společnost 21 již věnovala a zasadila.

Pro CTP jde již o několikátý projekt přispívající ke zlepšování životního prostředí. Zeleň pomáhá obnovovat a sázet například i v Brně na Ponávce nebo v okolí Zlína, kde chce ještě letos vysázet zhruba 58-tisíc stromů.
Nový veřejný park vzniká v městské části Brno-Líšeň a je situován mezi ulicemi Josefy Faimonové a Trnkova.

Park sousedí s dětským a sportovním hřištěm, rozšíří se tak odpočinková zóna. Celkem bude osázen 81 stromy a keři, CTP věnovalo a zasadilo 21 stromů – konkrétně jde o dvanáctileté habry obecné. „Chceme být dobrým sousedem. Park se nachází v blízkosti vjezdu do našeho CTParku Brno Líšeň a je pro nás důležité, aby i jeho okolí bylo zelené a příjemné,“ zdůvodnil kroky společnosti Pavel Blažek, Business Developer CTP a dodal: „Jsme rádi, že můžeme přispět ke zvelebení části města, která se již dnes může pyšnit množstvím zeleně a kde se lidem žije dobře. K tomu neodmyslitelně patří i životní prostředí, na jehož zlepšení stále pracujeme.“ CTPark Brno Líšeň roste na místě revitalizovaného brownfieldu po továrně Zetor blízko centra města.

Sázení stromů proběhlo počátkem listopadu. Za společnost CTP se akce zúčastnil Regional Manager Michal Dospěl a Business Developer Pavel Blažek. Oficiální výkop provedl starosta městské části Brno-Líšeň Břetislav Štefan: „Připravujeme projekty výsadby. Odborníci vybírají vhodné dřeviny a místo. Jsme tak dobře připraveni na spolupráci všech, kteří chtějí pomáhat tam, kde působí. Příkladem dobré praxe je firma CTP, která transformuje zanedbané území Zetoru.“

Nový park je určený pro veřejnost. Nejde ale jen o prostor, kde lze trávit volný čas. Díky zeleni pomůže ke zkvalitnění ovzduší, k ochlazení prostoru v horkých letních dnech, ke zvlhčení vzduchu a ke snížení prašnosti. Vzrostlé stromy tvoří také přirozenou protihlukovou bariéru. Pro CTP představuje nový park první společný projekt s městskou částí Brno-Líšeň. „Rádi bychom se do budoucna podíleli i na dalších projektech,“ uzavřel Blažek.

CTP se zkvalitňování životního prostředí věnuje dlouhodobě. Na Ponávce se účastní projektu parku ve spolupráci s městem Brno a také se podílí na výstavbě cyklostezek, opět ve spolupráci s městem. U Zlína plánuje na ploše 470 hektarů vysázet během tohoto podzimu 57 500 stromů. Druhou listopadovou sobotu se do výsadby již zapojila také široká veřejnost, místní myslivci, skauti a nechyběli ani zaměstnanci CTP s rodinami.

V roce 2019 firma přijala strategii, dle níž bude vlastnit jeden metr čtvereční lesů za každý metr čtvereční vybudovaného portfolia. CTP v současnosti drží pozici nejudržitelnějšího developera v regionu střední a východní Evropy díky certifikování celého svého portfolia podle prestižní certifikace BREEAM a dosažení uhlíkové neutrality.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button