Logistika a sklady

CTP vstupuje do Německa, za akvizici tamní realitní skupiny DIR nabízí přes 20 miliard korun

Evropský průmyslový developer CTP, jehož akcie se obchodují na Amsterodamské burze Euronext, oznámil záměr koupit německého majitele průmyslových nemovitostí Deutsche Industrie REIT-AG (DIR).

Hodnota transakce se bude pohybovat kolem 800 milionů EUR (v přepočtu více než 20 miliard korun) a portfolio CTP rozšíří o 1,6 milionu metrů čtverečních pronajímatelných ploch na 3,9 milionech metrech čtverečních pozemků. Dohodu ještě musí schválit akcionáři DIR, nicméně v současnosti se jich k transakci zavázalo již více než 50 %.

„Tato námi navrhovaná akvizice dokládá, jak rychle CTP naplňuje celoevropskou strategii aktivního růstu, kterou jsme nastínili během našeho IPO začátkem tohoto roku. Díky této transakci využijeme zkušenosti DIR s nákupy průmyslových a logistických nemovitostí po celém Německu a spojíme je s našimi osvědčenými schopnostmi v oblasti developmentu,“ komentoval vstup na německý trh Remon Vos, zakladatel a generální ředitel CTP.

Portfolio DIR se skládá z 89 nemovitostí umístěných v ekonomicky silných zónách Německa, konkrétně ve 12 z celkových 16 německých spolkových zemí včetně například Porýní-Porúří, Mnichova-Stuttgartu, Hannoveru Berlína či severních přístavních oblastí. Prostory tamní společnosti si nyní pronajímá celkem 665 nájemců – mezi nimi například logistická společnost DHL, výrobce pneumatik Brigestone a další.

Po sečtení nových prostor se stávajícími plochami CTP portfolio společnosti přesáhne osm milionů metrů čtverečních pronajímatelných ploch při obsazenosti 94 procent. Zároveň by se celková hodnota porfolia CTP měla po spojení obou podniků vyšplhat přibližně na 7,2 miliardy EUR (v přepočtu přes 185 miliard korun).

„Německo jako ekonomický motor Evropy je základním pilířem pro nájemce CTP a spolu s tím také největším obchodním partnerem všech trhů, na kterých působíme. Po Česku a Rumunsku půjde o třetí nejdůležitejší trh v portfoliu CTP,“ dodal Vos s tím, že věří, že se v německých nemovitostech podaří zvýšit příjem z nájemného, zlepšit provozní marži či profil udržitelnosti kupovaných objektů.

Remon Vos, zakladatel a generální ředitel CTP

CTP plánuje německou společnost DIR stáhnout z burzy a převzít její plné vlastnictví. Akcionářům německé společnosti DIR nabízí, že každou svou akcii mohou vyměnit za 1,25 nových akcií CTP, případně si mohou vybrat také možnost vyplacení v hotovosti ve výši 17,12 EUR za akcii.

Po dokončení této akvizice bude Německo další západní zemí Evropy, kam CTP, které před více než dvaceti lety vzniklo v českém Humpolci, expanduje. Společnost směřuje také do Rakouska a nedávno vstoupila do Nizozemska, domovské země generálního ředitele CTP, kde koncem léta díky koupi Amsterdam Logistic Cityhub realizovala největší realitní transakci průmyslové nemovitosti v historii Nizozemí.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button