Logistika a sklady

Webshippy míří na český a slovenský trh

Webshippy míří na český a slovenský trh. Technologická společnost Webshippy, která se v krátké době stala maďarským lídrem v oblasti fulfillmentu (komplexní služby od poptávky v e-shopu po doručení zásilky), otevírá v dubnu nedaleko Bratislavy další fulfillment centrum o rozloze 3000 metrů čtverečních. V létě pak otevře robotizované centrum v blízkosti Prahy. 

Maďarská firma, která je poskytovatelem technologických řešení v e-commerce, spravuje online objednávky pro více než 2000 e-shopů. Zákazníkům dodává každý měsíc 150 až 200 tisíc balíků a celkem doručila už 3 miliony zásilek. Vloni dosáhla obratu 6,5 milionu EUR a každý rok roste dvojnásobným tempem. 

Webshippy míří na český a slovenský trh

Díky vývoji, inovacím a nejmodernějším technologiím se řadí k nejinovativnějším poskytovatelům v oblasti e-logistiky. E-shopům v České republice a na Slovensku se tak otevírají dveře na trh v hodnotě zhruba 10 miliard EUR (Maďarsko 4 mld., Rumunsko 6 mld.). 

V Maďarsku provozuje Webshippy fulfillment centrum nedaleko Budapešti, které obsluhuje objednávky koncových zákazníků a umožňuje rychlé, automatizované a bezchybné zpracování objednávek. Do tří let firma plánuje vybudovat síť center ve všech hlavních evropských zemích. Síť, která umožní internetovým obchodům nabízet zákazníkům těchto zemí stejnou úroveň logistických služeb. 

Trh elektronického obchodování prochází značnými změnami a konkurence je velká. Pro české a slovenské internetové obchody je to příležitost, jak udržet krok s raketovým růstem e-commerce, kdy se během tří let změnil způsob online nakupování. Zákazníci změnili chování, chtějí nakupovat pohodlně a očekávají krátké dodací lhůty. E-shop, který s těmito změnami neudrží krok, nebude konkurenceschopný.

Celosvětovým trendem je, že stále více internetových obchodů obchoduje s virtuálními skladovými zásobami, své produkty odebírá od online velkoobchodníků a doručování domů svěřuje e-logistickým centrům. Webshippy, která e-shopům poskytuje outsourcované logistické a dropshippingové služby, umožňuje díky vlastnímu digitálnímu tržišti dodávat své produkty až tisícům internetových obchodů. Obchod založený na tržištích je pro e-shopy obrovskou příležitostí, jak rozšířit svou nabídku. Získají až statisíce produktů za velkoobchodní ceny, které Webshippy dodává zákazníkům s doručením ještě tentýž den. 

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button