Testy osobních vozů

Toyota předvedla přestavby

Toyota předvedla přestavby. Užitková divize Toyota Professional představila svým zákazníkům ve svém dealerství Autobond v Praze-Vysočanech program přestaveb. V současné době spolupracuje se 12 certifikovanými dodavateli, kteří předvedli svou práci. 

Značka Toyota Professional, což je užitková divize největšího světového výrobce automobilů, vstoupila na trh před třemi roky. Její nabídka zahrnuje malé a střední užitkové vozy, vzniklé díky spolupráci s koncernem Stellantis. Modely Proace City a Proace, a to užitkové i osobní provedení Van, resp. Verso, doplňuje dnes už legendární pick-up Hilux. Zakoupením vozu či pořízením na operativní leasing KINTO získá zákazník i služby v podobě záruky ExtraCare prodloužené na 5 let/250 000 km, resp. 1 000 000 km pro Proace a Proace Verso, silniční asistenční služby nebo možnost zapůjčení náhradního vozu. 

Přečtěte si také

Toyota předvedla přestavby

Novinkou v nabídce je Proace Van i Verso s pohonem všech kol. Nejedná se ale o tovární verzi, nýbrž o dodatečnou úpravu od firmy Dangel. Přestavba s názvem Paket 4×4 STD je určena výhradně pro délkové verze L1 a L2 s naftovým motorem 2.0 D4-D 140 k a s manuální převodovkou a zahrnuje volitelný pohon s ESP a systémem kontroly trakce, ochranu motoru a převodovky, závěr zadního diferenciálu a o 20 mm zvýšenou světlou výšku. Cena této konverze činí 300 000 Kč bez DPH. Pokud to někomu nestačí, za 50 000 Kč si může objednat paket Plus. Ten světlost zvýší o dalších 40 mm (celkem +60 mm), přidá i ochranný balíček (chrání lanka ruční brzdy, zadní nápravu a nádrž AdBlue) a specifické tažné zařízení.

Certifikovaní partneři

V současné době Toyota Professional spolupracuje s 12 certifikovanými úpravci, kteří se zaměřují jak na pracovní úpravy, tak i na ty kempinkové. Pro zájemce Toyota vytvořila speciální web určený k představení těchto firem a jejich produktů, kde najdou obsáhlé fotodokumentace, videoprůvodce i nabídkové listy přestavěných vozidel. 

Pro práci

Společnost Würth nabízí osvědčené mobilní dílny s regálovou, vysoce variabilní a na míru konfigurovatelnou regálovou vestavbou určenou pro modely Proace City a Proace. Na podobné úpravy se zaměřuje i firma Alfavaria, která k tomu ale přidává i výsuvné úložné systémy a příslušenství pro model Hilux. 

Na ten se zaměřuje i společnost HS Automobil, která dokáže tento pick-up proměnit ve vozidlo pro zimní údržbu. Dopředu namontuje sněžný pluh, na rám pak kontejnerovou nástavbu, na niž lze umístit sypací nástavbu s rozmetačem. Stavební firmy zase mohou sáhnout po třístranné sklápěčce. Podobný typ úprav poskytuje i firma P&L. Samostatnou kategorií je firma Glomex, která připravila Hiluxy pro českou armádu.

Pro odpočinek 

Kempinkové úpravy se staly oblíbenými zejména v době pandemie a nejčastěji se tyto úpravy, založené na jednoduché instalaci kempinkového modulu a skládací postele, provádějí u osobních modelů Proace a Proace City Verso, instalovat je ale lze i do běžných SUV. Tuto kategorii úprav nabízejí firmy Egoé, Rebuild Car a vivibox, firma Fullvans k tomu přidává i otvírací střechu se spaním pro další dvě osoby ve stylu úpravy Marco Polo u značky Mercedes-Benz. Jakousi nadstavbou jsou expediční úpravy od firmy Alu-Cab určené pro model Hilux. Na tento model se zaměřuje i firma Auto Protec, která nabízí různé možnosti krytí a ochrany korby včetně hardtopů a další doplňky, jako ochranu podvozků, nášlapy či ochranné rámy. 

Zapomenout nesmíme na světoznámou společnost API, která provádí přestavby vozidel Proace City Verso pro hendikepované zákazníky.

Zdroj
Toyota

Přečtěte si také

Back to top button