Testy užitkových vozidel

Iveco Daily pro komunální služby

Iveco Daily pro komunální služby. Iveco Truck Centrum v Loděnici je známo svou odborností v oblasti nástaveb a přestaveb na model Daily. Vedle těch běžnějších, jako jsou skříně či plachty, se ale nebojí pustit se i do komunální techniky. A to včetně speciálů. 

Iveco Daily je díky své náklaďácké koncepci s žebřinovým rámem ideální jako podvozek pro montáž nástaveb. Nejčastější takovou úpravou je pevná skříň, často chladírenská, doplněná i hydraulickým čelem. Největším odběratelem je v poslední době společnost Makro Cash & Carry. Nicméně Daily je ideální i pro daleko složitější konstrukce, jako jsou například vysokozdvižné plošiny, ale také komunální nástavby a různé speciální úpravy. Provádějí zde rovněž nástavby na větší model Eurocargo. Některé si ukážeme.

Přečtěte si také

Obsluha pro letadla

Jedním takovým netradičním je speciál Iveco Daily 60C15 s nástavbou pro obsluhu toalet v letadlech, který provozují na Letišti Václava Havla v Praze. Nástavba je určena k vypouštění a proplachování toalet, doplnění vody a dalším servisním úkonům. Jejím dodavatelem je společnost Zodiac Equipment, která se zabývá výrobou, opravami a prodejem pozemní techniky pro obsluhu letadel. Na podvozku Daily je namontována nástavba TST 1820 (toilet service truck) s odpadní nádrží na 1800 l, vyplachovací nádrž má objem 200 l.

Čištění mobilních toalet

Ani druhá aplikace na první pohled úplně nevoní. Společnost Johnny Servis je totiž známá především jako půjčovnamobilních toalet, sprch a umyvadel. Mimo to ale pronajímá i mobilní ploty, sanitární přívěsy, mobilní kanceláře nebo kancelářské a skladovací kontejnery. Pro čištění mobilních toalet používá vozy Iveco Daily s nástavbou od české společnosti Osona, na níž je přimontovaná fekální nástavba. Tento speciál se skládá z čerpadla s motorem, které vyčerpává plné nádrže toalet, a následně je dezinfikuje pomocí vapky, jež je součást této nástavby společně s nádrží na vodu a dezinfekci. Fekální nástavba jde snadno odšroubovat a přemístit na jiné vozidlo, což se hodí například v případě poruchy vozidla. Společnost Johnny Servis již od Iveco Truck Centra za dobu spolupráce převzala cca 150 vozidel Iveco Daily. 

Iveco Daily pro komunální služby: Údržba zeleně

ALL4TREES, s.r.o., je firma specializující se výhradně na arboristiku (zahradnický obor zabývající se péčí o dřeviny v městském prostředí a kulturní krajině). Iveco Truck Centrum pro ni připravilo tři stejné vozy Iveco Daily Hi-Matic 50C18HA8Z se speciální nástavbou od firmy Osona. Přední část nástavby (skříň) slouží na uskladnění nářadí, velká zadní část pro sběr štěpky – štěpkovač se namíří přímo do nákladového prostoru. Prostor pro štěpku lze zvětšit vyklopením horní části. Celou nástavbu lze sklopit, čímž se vyprázdní.

Zametač

Ve spolupráci s firmou Hanes vznikl i zametací vůz pro úklid vozovek. Na podvozku Iveco Eurocargo 180-250 je nainstalovaná švýcarská nástavba Bucher Cityfant 6000. Ta má 1900litrovou nádrž na vodu a šestikubíkový kontejner na smetky. Šířka zametání je 2300 mm. 

Zdroj
Redakce

Přečtěte si také

Back to top button