Letecká doprava

Eurowings funguje v česku rok

Eurowings funguje v česku rok. Společnost Eurowings již rok nonstop spojuje Prahu s evropskými metropolemi a oblíbenými dovolenkovými destinacemi. Během této doby společnost výrazně rozšířila nabídku letů – zatímco v zimním letovém řádu 21/22 si cestující vybírali ze čtyř destinací, v létě 2022 mohli přímo z Prahy cestovat do 14 různých míst. 

Letecká společnost skupiny Lufthansa se na českém trhu rychle etablovala a hned od počátku se setkala s velkým zájmem zákazníků.

Eurowings funguje v česku rok

Praha a Eurowings k sobě patří. Do České republiky jsme vstupovali ještě ve velmi nejisté situaci a byl to odvážný krok. Je ale stále jasnější, že lidé po celé Evropě nyní chtějí po pandemických omezeních opět cestovat,“ řekl Jens Bischof, generální ředitel Eurowings. Funguje také náš koncept hodnotové letecké společnosti: Češi rádi létají levně, ale oceňují i naše doplňkové služby, jako je flexibilní změna rezervace až 40 minut před odletem nebo náš Priority Service,“ doplnil Bischof. 

Působení dceřiné společnosti Lufthansy vítá i Jaroslav Filip, ředitel Aviation Business Letiště Praha. V létě Eurowings přivezla mnoho hostů do oblíbených destinací a nabídku rozšířila i v zimě. Po prvním roce je zřejmé, že se jedná o úspěšnou spolupráci, kterou budeme v budoucnu dále rozšiřovat, uvedl Jaroslav Filip.  

Výhled: Nové destinace v létě 2023 a silvestrovské trendy

Data ukazují, že letos v létě Češi se společností Eurowings létali především do Španělska. Obzvláště populární byly města Alicante na pobřeží Costa Blanca, Barcelona a evropský slunný ostrov Mallorca. Nejoblíbenější metropolí v roce 2022 bylo dánské hlavní město Kodaň.

V létě 2023 si cestující z Prahy mohou vybrat z ještě širší nabídky služeb Eurowings. Novinkou v programu jsou spoje do Ženevy, na Rhodos a Korfu. Častější spojení budou nabízena do Kodaně (jedenáctkrát týdně), Stockholmu (šestkrát týdně), Malagy (čtyřikrát týdně), Atén a Alicante (třikrát týdně). Program nyní zahrnuje celkem 18 linek. Ceny začínají na 968 CZK.

Mnoho Čechů však nečeká s dalším výletem až do léta a cestuje také příležitosti Silvestra. Nejoblíbenějšími destinacemi přes Nový rok jsou metropole Barcelona, Řím a Stockholm.

Zdroj
Tisková zprávaEurowings
Back to top button