Letecká doprava

Kontroly zavazadel na letištích mohou trvat až o polovinu méně času

PCS, divize Rapiscan zastupující na českém trhu firmu Rapiscan Systems, výrobce bezpečnostních technologií pro kontrolu osob, zavazadel a zásilek, zařazuje do svého sortimentu nový převratný vysokorychlostní systém pro kontrolu tzv. zapsaných zavazadel (EDS).

Zařízení Rapiscan RTT™ (Real Time Tomography) určené pro kontrolu zapsaných zavazadel je jediným EDS systémem s certifikací ECAC (European Civil Aviation Conference, resp. Evropské sdružení civilního letectví) Standard 3 s rychlostí kontroly zavazadel 0,5m/s což znamená odbavovací rychlost až 1800 zavazadel za hodinu, čímž je o 30-50% rychlejší než všechny ostatní EDS systémy Standardu 3.
 
Nový vysokorychlostní systém RTT™ představuje pro letiště významnou možnost k zefektivnění provozu, zvýšení bezpečnosti a snížení nákladů na odbavování zavazadel.. RTT™ je jediným EDS systémem Standardu 3, bez rotující detekční části, což výrazně snižuje náklady na pravidelnou údržbu. Systém RTT™ je plně integrovatelný do stávajících systémů kontroly zapsaných zavazadel.,
 
Skupina PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů. Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků  a její roční obrat se pohybuje okolo 190 milionů Kč (2011). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Brně  a Blansku, její dceřiná společnost je aktivní v Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .
 

Přečtěte si také

Back to top button