Motorismus

60 let ve Wörthu

60 let ve Wörthu. Výrobní závod Wörth je s plochou téměř tři miliony metrů čtverečních největším členem globální sítě pro výrobu nákladních vozidel Mercedes-Benz. S přibližně 10 000 zaměstnanci je také druhým největším zaměstnavatelem ve spolkové zemi Porýní-Falc.

60 let ve Wörthu

Před 60 lety vládl na území závodu Wörth pro výrobu nákladních vozidel čilý ruch, protože právě probíhala jeho výstavba. Jen jeden a půl roku po zahájení stavebních prací sjel 1. 10. 1963 z výrobní linky první skelet kabiny řidiče. Od roku 1965 vyráběli zaměstnanci závodu už kompletní nákladní vozidla. V současnosti to jsou modely Actros, Arocs a Atego. Divize Mercedes-Benz Special Trucks vyrábí ve Wörthu také speciální vozidla Econic, Unimog a Zetros. V roce 2021 byla zahájena sériová výroba vozidel Mercedes-Benz eActros s akumulátorovým elektrickým pohonem, v roce 2022 následoval Mercedes-Benz eEconic jako druhé sériově vyráběné elektrické nákladní vozidlo. Výrobní závod Wörth umožňuje denní produkci až 470 nákladních vozidel zhotovených podle požadavků zákazníků. 

Přečtěte si také

Dr. Andreas Bachhofer, odpovědný za výrobní závod Mercedes-Benz Wörth, k tomu říká: „Základem našeho výrobního závodu budou i v budoucnosti lidé. Naši zaměstnanci zásadním způsobem tvoří naši inovační sílu a sdílejí vášeň pro nákladní vozidla Mercedes-Benz. Proto jsou pro nás podstatné dva aspekty: kvalifikace a rozšiřování vzdělávání v oblasti budoucích technologií. Důsledně investujeme do našich zaměstnanců, abychom transformaci úspěšně zvládli. Jsou to právě naši zaměstnanci, které jako nadšené spolupracovníky potřebuji mít v této fascinující době na své straně.“

60 Jahre Wörth 60 Years Woerth

Thomas Zwick, předseda podnikové rady výrobního závodu Mercedes-Benz Wörth: „Náš výrobní závod v jižním Falcku se již po mnoho desetiletí neustále proměňuje a společně jej rozvíjíme! Díky novým produktům vznikají pro naše zaměstnance také nová povolání a s nimi nové profesní příležitosti. Vodítkem je pro nás silná a nosná vize budoucnosti našeho výrobního závodu, na níž jsme se v roce 2021 dohodli s podnikovým vedením!“ 

V průběhu 60 let od zahájení výroby bylo ve Wörthu vyrobeno více než 4,4 milionu nákladních vozidel – z toho 790 000 sad CKD (Completely Knocked Down), kompletně rozložených vozidel odesílaných na mnoho zámořských trhů k finální montáži v příslušných lokalitách. To vše je důvodem k oslavám. V jubilejním roce 2023 se v okolí výrobního závodu i v jeho areálu uskuteční řada aktivit: mimo jiné oslava jubilea, tradiční rodinný den, během něhož mohou zaměstnanci navštívit výrobní závod společně se svými rodinami, adventní setkání „Adventscafé“ a vánoční koncert. Vyvrcholení letošního jubilea je plánováno na podzim, kdy proběhne hlavní slavnostní akce.

Zdroj
Mercedes-Benz Trucks

Přečtěte si také

Back to top button