Motorismus

Iveco S-Way R: nové náčiní pro Jochena Hahna a Steffi Halm

16. května 2020 proběhlo v německém Ulmu na zkušební dráze v areálu místního závodu IVECO oficiální představení nových závodních kamionů IVECO S-WAY R určené pro týmy Hahn Racing a Schwabentruck.

IVECO zahájilo závodní sezónu 2020 oficiální prezentací svých nových závodních kamionů IVECO S-WAY R speciálně upravených pro týmy Hahn Racing a Schwabentruck. Akce se konala v sobotu 16. května 2020 ve zkušebních prostorech závodu na výrobu těžkých nákladních automobilů a výzkumném a vývojovém středisku IVECO v Ulmu. Vzhledem k současné situaci a v souladu s bezpečnostními opatřeními a hygienickými předpisy se prezentace zúčastnila jen malá skupina návštěvníků.

Řidiči Jochen Hahn z týmu Hahn Racing a Steffi Halmová reprezentující tým Schwabentruck předvedli své nové kamiony na zkušební dráze ve skutečně závodním tempu, aby mohli zúčastněným demonstrovat jejich sílu i výkon. Akce byla také živě přenášena na facebookové stránce IVECO, takže sponzoři týmů, všichni kolegové a fanoušci si tak mohli zhlédnout nejen ukázky jízd, ale také krátký šot dokumentující velmi úspěšnou sezónu 2019 včetně informací k nadcházejícím závodním akcím.

Prezentaci nákladních vozů IVECO S-WAY R předcházelo pět měsíců vývoje a testování. Nové závodní vozy těží ze všech špičkových projekčních a konstrukčních prvků řady IVECO S-WAY uvedených na trh v roce 2019, a to od kabiny, jež kombinuje funkčnost s pohodlím, až po optimalizovanou aerodynamiku projevující se snížením koeficientu odporu Cx až o 12% a tím i následnou čtyřprocentní úsporou paliva.

„IVECO S-WAY R je – bez nadsázky – nejlepší a nejstylovější závodní kamion, jaký kdy byl vyroben. Už se nemůžu dočkat, až si tohoto závodního koně vyzkouším přímo na trati a ukáže mi co v něm je,“ ohodnotil Jochen Hahn, šestinásobný mistr Evropy v kategorii závodních kamionů, svůj nový vůz, který familiárně pojmenoval „Giulia“.

„Co se týče barev, můj kamion má mnohem lepší vizáž než Jochenův,“ říká Steffi Halmová, závodnice reprezentující tým Schwabentruck. „Ale myslím si, že pro tuto sezónu je to stejně jedno, když Jochem mě uvidí jen zezadu!“

Přečtěte si také

Back to top button