Motorismus

LeasePlan zajistí operativní leasing revoluční cenově dostupné elektrické dodávky Arrival

LeasePlan bude preferovaným partnerem pro operativní leasing elektrických dodávkových vozidel Arrival, které se začnou nabízet na evropském trhu včetně České republiky. V první fázi to bude tří tisíc kusů, finální dokončení kontraktu se očekává během třetího čtvrtletí letošního roku.

Arrival urychluje rozmach elektromobilů v celosvětovém měřítku produkcí cenově dostupných užitkových vozů s podstatně nižšími celkovými náklady na vlastnictví (TCO). Umožňuje to jedinečný koncept vozidel i výroby v rychle škálovatelných mikrotovárnách, které využívají vlastní technologie společnosti Arrival včetně materiálů, softwaru, hardwaru i robotiky.

LeasePlan obhospodařuje celosvětovou flotilu přibližně 1,9 milionu vozidel a je jedním z předních světových poskytovatelů dodávkových vozů coby služby, tedy formou operativního leasingu. Téměř čtvrtina aut ve flotile LeasePlanu patří do kategorie lehkých užitkových vozidel. Ambicí LeasePlanu je dosáhnout v rámci svého zákaznického vozového parku čistých nulových emisí do roku 2030.

Tex Gunning, generální ředitel společnosti LeasePlan, k dohodě řekl: „Jsem rád, že můžu uzavřít partnerství se společností Arrival, která vnímá, že se LeasePlan zaměřuje na poskytování nejzelenějších, nejčistších a skutečně inovativních elektrických užitkových vozidel. Společně uskutečníme revoluci na rychle rostoucím trhu s elektrickými dodávkami s nulovými emisemi a učiníme z nich novou normu.“

Avinash Rugoobur, prezident společnosti Arrival, dodal: „Jsme nadšeni, že spolupracujeme s partnerem, který usiluje o urychlení přechodu na vozidla s nulovými emisemi a přináší udržitelnou mobilitu a čistší vzduch do měst po celém světě. Ukazuje se, že přístup Arrivalu mění hru a může se rychle rozjet na více místech. Díky novému partnerství budeme schopni posílit a rozšířit naše globální aktivity. Prostřednictvím spolupráce se společností LeasePlan můžeme zákazníkům přinést nejlepší možné produkty, aby mohli dosáhnout svých cílů na poli udržitelnosti.“

Dodávkový vůz Arrival je nabízen v pěti variantách od klasické skříňové dodávky přes verzi pro přepravu osob a nechybí ani platforma pro nástavby. Užitečná hmotnost je až 2100 kg, celková hmotnost se pohybuje od 3,5 do 4,25 t. Nákladový prostor má objem od 7,1 až po 17 m3, k dispozici bude pohon předních i všech kol. Baterie bude mít kapacitu 44 až 133 kWh, dojezd může být až 350 km.

Přečtěte si také

Back to top button