Motorismus

Nové servisní středisko ve výstavbě

Nové servisní středisko ve výstavbě. V prostoru začínající stavby nového servisního a prodejního centra nákladních vozidel Mercedes-Benz Trucks se konalo slavnostní zahájení projektu spojené s uložením základního kamene.

Velký Týnec na Olomoucku se dnes stal svědkem slavnostního uložení základního kamene nového servisního a prodejního centra nákladních vozidel společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika, která je akreditovaným dovozcem nákladních vozidel značek Mercedes-Benz a Fuso. Za developmentem celého projektu stojí společnost Linkcity, která zároveň zajišťuje výstavbu prostřednictvím své sesterské společnosti VCES.

Přečtěte si také

Nové servisní středisko ve výstavbě

Josef Mařík, CEO společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika, k tomu řekl: „V roce 2021 jsme se podvacáté v řadě stali jedničkou na českém trhu, co se týče registrací nákladních vozidel od 6 tun celkové hmotnosti výše. Jsem rád, že se nám zároveň k tomuto jubileu povedlo zahájit zdejší stavbu. Rozhodli jsme se, že výrazně zvýšíme kapacitu naší servisní sítě v blízkosti uzlu hlavních tahů moravských dálnic, abychom zlepšili dostupnost servisních služeb nejen pro zákazníky z tohoto regionu, ale i pro projíždějící vozidla. Budeme z této lokace schopni obsloužit široký okruh Olomouce a okolí. Zároveň zde bude sídlit i prodej nových i použitých nákladních vozů v moderním a prostorném areálu.“ 

Kristýna Zavrtálková, CEO Linkcity Czech Republic, zhodnotila dosavadní spolupráci: „Příběh nové pobočky pro Mercedes-Benz Trucks ČR začal na podzim 2020 vytipováním vhodné lokality dle požadavků klienta, upřesněním technického zadání a následnou přípravou projektové dokumentace pro požadovaná povolení. V závěru roku 2021 jsme podali žádost o stavební povolení a dnes začínáme výstavbu. Věřím, že naše spolupráce bude i nadále úspěšně pokračovat.“

Zdeněk Pokorný, CEO stavební společnosti VCES, ke stavbě uvedl: „Výstavbě předcházela detailní příprava projektu za účasti investora, našeho developera Linkcity ve spolupráci s technickým oddělení VCES a projektanta. Za klíčovou považuji účast stavební společnosti již od úvodní fáze projektu, což vytváří přidanou hodnotou našeho developmentu. Díky tomu jsme byli schopni navrhnout celou řadu technických řešení pro nejlepší možné nastavení projektu. Vážíme si dosavadní důvěry společnosti Mercedes-Benz Trucks ČR v naši skupinu  a jsem přesvědčen, že naplníme její vysoká očekávání stejně, jako při předchozí výstavbě administrativního centra v Praze Stodůlkách.“

Nové servisní středisko

Starosta obce Velký Týnec PhDr. Petr Hanuška, Ph.D., vyjádřil stavbě podporu:  „Obec Velký Týnec vítá vstup firmy Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. do středomoravského regionu. Zastupitelstvo obce velmi obezřetně zvážilo všechny plusy a minusy spojené s příchodem přítomného investora a dospělo k jednoznačnému názoru, že působení renomované firmy pozitivně přispěje k rozvoji naší oblasti, resp. nabídne velké množství pracovních příležitostí, a to nejen pro naše občany. Charakter provozu a způsob napojení na dálniční síť odpovídá zvolené lokaci, resp. v žádném případě negativně neovlivní životní prostředí obyvatel žijících v místní části Vsisko. Věříme, že obec bude s firmou udržovat oboustranně výhodné vztahy, které mj. prospějí naší obci v jejím zviditelnění na podnikatelské mapě České republiky.“  

Základní informace o stavbě

Mercedes-Benz Trucks ČR hledal vhodnou lokaci na střední Moravě v blízkosti hlavních směrů nákladní dopravy. Lokalita u Velkého Týnce je dobře dostupná ze směrů od Hradce Králové, Brna, Ostravy i Opavy. Nový areál bude situován u křižovatky dálnice D35 s hlavní silnicí č.55. Ve spojení s již existujícím novým servisem Mercedes-Benz pro nákladní vozidla a autobusy Mercedes-Benz autorizované dealerské společnosti Hošek Motor v Ostrovačicích u Brna přímo u sjezdu z dálnice D1 a s nově budovaným servisem nákladních vozidel další autorizované dealerské společnosti Croy u Ostravy se velmi výrazným způsobem posílí kapacita servisní sítě Mercedes-Benz Trucks na moravské části hlavního tahu ze západu na východ i ze severu na jih.

Fakta o novém servisním a prodejním centru

Nové servisní středisko má celkovou rozlohu více než 50.000 m2. V areálu bude umístěn servis nákladních vozidel a autobusů, který bude plně vybaven pro provádění všech běžných údržbových a servisních prací. V připojené správní budově bude v přízemí umístěn příjem servisu, prodej náhradních dílů a místo pro odpočinek a čekání řidičů. V patře pak budou kanceláře a jednací prostory prodejců nových i použitých nákladních vozidel a také zázemí pro zaměstnance – šatny, umývárny  a jídelna. Okolo budovy je dostatek parkovacích míst jak pro osobní, tak pro nákladní auta. Součástí areálu je i plocha pro použitá vozidla, nabízená k prodeji. Stavba je navržena jako modulární a počítá se s tím, že se do budoucna může kapacita servisu i parkovacích prostorů v rámci platného stavebního povolení a územního rozhodnutí dále zvětšovat.  

Nové servisní středisko

Co se týká vlivu na životní prostředí, areál a všechny použité technologie budou splňovat veškeré zákonné požadavky. Vzhledem k umístění u hlavních tahů a k příjezdu přes průmyslovou zónu na okraji Olomouce nedojde k žádnému zvýšení zatížení okolí hlukem nebo emisemi. Významnou část areálu zaberou zelené plochy. Součástí areálu budou i nabíjecí stanice pro elektromobily, jejichž počet by měl v blízké budoucnosti rychle stoupat.

Nové pracovní příležitosti

V době spuštění provozu by v novém Truck Centru mělo být zaměstnáno okolo 50 zaměstnanců. Zájemci se již nyní mohou o volných místech informovat na jobs.cz.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button