Motorismus

Nový Ford Ranger

Nový Ford Ranger. Ford začíná přijímat objednávky na fascinující nový pick-up Ranger: nejinteligentnější, nejpraktičtější a nejvšestrannější Ranger v historii.

Nový Ranger ve stupních výbavy XL, XLT, Limited a Wildtrak přichází v návaznosti na již dříve oznámený sportovní model Ranger Raptor, který představuje vrchol nabídky a objednávat jej lze už od jarních měsíců. 

Přečtěte si také

Nový Ford Ranger

Nový Ford Ranger byl od základu přepracován s cílem umožnit zákazníkům pracovat ještě chytřeji a efektivněji. Vyznačuje se nepřehlédnutelným novým vzhledem, novými motory včetně vznětové jednotky Ford 3.0 EcoBlue V6, vylepšeným podvozkem i nákladovým prostorem a atraktivním hi-tech interiérem. Nabízí rovněž moderní konektivitu a asistenční technologie. Ceny nového Rangeru začínají na částce 990 000 Kč bez DPH za pracovní variantu XL. Luxusní provedení Ranger Wildtrak začíná na 1 308 000 Kč bez DPH. První vozy dorazí k českým zákazníkům v červenci 2023.

„Ranger se v Evropě stal ikonou a pro novou generaci zákazníků fakticky definuje představu o tom, jak má vůz typu pick-up vypadat a fungovat,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro Europe. „Ranger byl první volbou evropských zákazníků již dříve, ale nyní jsme využili naše globální zkušenosti s pick-upy a vtiskli tomuto pozoruhodnému novému modelu zcela novou úroveň užitných vlastností.“

Celých 60 % prodaných kusů předchozí generace Rangeru připadá na výbavu Wildtrak, což ukazuje, že zákazníci mají zájem o všestranné pick-upy s komfortní výbavou, které poslouží nejen jako pracovní nástroje, ale také ve volném čase. Právě ve variantě Wildtrak přichází do Rangeru poprvé motor Ford 3.0 EcoBlue V6 o výkonu 176 kW/240 k a točivém momentu 600 Nm. V kombinaci s 10stupňovou samočinnou převodovkou umožňuje Rangeru tahat přívěsy o hmotnosti až 3500 kg.

Vysoký výkon a nízkou spotřebu nabízejí osvědčené vznětové motory 2.0 EcoBlue. V Rangeru budou k dispozici ve variantách 125 kW/170 k se šestistupňovou manuální (XL, XLT, Limited) nebo šestistupňovou samočinnou (Limited) převodovkou a bi-turbo 151 kW (205 k) s 10st. samočinnou převodovkou (Wildtrak).

Nový Ford Ranger je také sériově vybaven moderními technologiemi, které zlepšují jeho jízdní projev i průchodnost terénem. Zdokonalený podvozek nabízí větší nájezdové úhly, lepší křížení náprav a vyšší komfort odpružení na silnici i v terénu. Jízdní charakteristiku vozu lze podle momentální potřeby doladit pomocí šesti přepínatelných jízdních režimů: Normální, Eco, Tažení/vlečení (s automatickou převodovkou), Kluzký povrch, Bahno/vyjeté koleje a Písek. V závislosti na zvoleném režimu se mění mapování plynového pedálu, citlivost protiprokluzového i stabilizačního systému a strategie řazení (u vozů s automatickou převodovkou). Dostupnost jízdních režimů se liší podle výbavového stupně.

Zákazníci se mohou rozhodovat mezi dvěma variantami pohonu všech kol: elektronicky přiřaditelným (i za jízdy) a novým stálým systémem pohonu e-4WD. Ten se dodává sériově pro Ranger Wildtrak 3.0 EcoBlue V6 a 2.0 EcoBlue Bi-turbo. Tradiční analogové přístroje nahradil v novém Rangeru digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 8 palců. Středová dotyková obrazovka má úhlopříčku až 12 palců a běží na ní nejnovější palubní systém Fordu, SYNC 4A.

Vedle pokročilých asistenčních systémů jako předkolizní asistent Pre-Collision Assist, systém udržování v jízdním pruhu či automatické brzdění před překážkou při couvání přichází Ranger jako první model své třídy také s hlídáním mrtvých úhlů s upozorněním na jiné vozidlo při couvání do vozovky a pokrytím přívěsného vozidla.

Prostřednictvím mobilní aplikace FordPass mohou majitelé a provozovatelé na dálku ověřit stav vozu (tlak v pneumatikách, stav oleje nebo úroveň paliva) či jeho zabezpečení. Navíc umožní ovládat nové sektorové osvětlení 360 u výbavy Limited a Wildtrak. Tento prvek, s nímž Ranger také přichází jako první v segmentu, umožňuje osvětlit oblast okolo vozidla, což přijde vhod zejména při kempování nebo například při balení nářadí v závěru pracovního dne.

Ranger Wildtrak je standardně vybaven střešními ližinami a rozšířenou ochranou spodních partií. V jeho prémiovém interiéru čekají na cestující kožená sedadla s dekorem Micro Rib, vyhřívaný kožený sportovní volant s kontrastními švy, ambientní osvětlení a potah stropní výplně v černém odstínu Ebony.

Výhradně pro variantu Wildtrak nabídne Ford oranžový odstín laku Cyber. Dále jsou v nabídce metalická černá Agate, modrá Lightning, šedá Carbonized, stříbrná Diffused, bílá Frozen, červená Rapid a stříbrná Moondust. Rovněž Ranger Limited disponuje luxusním provedením interiéru. Má vyhřívaný volant potažený materiálem Sensico, sedadla čalouněná kůží Soho s vyraženým dekorem Apex a konzoli z měkčeného vinylu.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button