Motorismus

Volkswagen zajistí přepravu delegátů

Volkswagen zajistí přepravu delegátů. Volkswagen Užitkové vozy zajistí diplomatům bezpečnou a komfortní mobilitu v průběhu prestižních akcí, které se budou v České republice konat ve druhé polovině letošního roku v rámci druhého českého předsednictví v Radě EU. 

Celkem bude v provozu 40 vozů Multivan obou aktuálních generací. Vozy Volkswagen Multivan se podílely také na úspěšném průběhu historicky prvního českého předsednictví v roce 2009.

Přečtěte si také

„Máme velkou radost, že značka Volkswagen Užitkové vozy bude i u druhého českého předsednictví EU,“ říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice. „Flotila 40 vozů Multivan v reprezentativní černé barvě bude převážet diplomaty na důležitá jednání a další prestižní akce. Mimořádně prostorný a všestranný Multivan má pro tento úkol ideální předpoklady, protože nabízí vynikající úroveň jízdního komfortu a bezpečnosti ve spojení s elegantním stylem. A nový Multivan eHybrid umožňuje navíc i cestování s nulovými emisemi díky jízdnímu režimu s výhradně elektrickým pohonem.“

Volkswagen zajistí přepravu delegátů

Flotila černých Multivanů bude po celou druhou polovinu letošního roku zajišťovat přepravu diplomatů a dalších významných osob v rámci českého předsednictví v Radě EU. Historicky druhé české předsednictví v Radě Evropské unie začne 1. července 2022 a potrvá do konce letošního roku. Jeho mottem je „Evropa jako úkol“. Mezi priority české vlády bude patřit zvládnutí uprchlické krize, poválečná obnova Ukrajiny, energetická bezpečnost, posílení obranných kapacit a kybernetické bezpečnosti, jakož i zajištění strategické odolnosti evropského hospodářství a demokratických institucí.

V České republice se budou v rámci českého předsednictví konat rozmanité akce, mezi které patří například konference, neformální ministerská jednání či neformální summit hlav států a předsedů vlád. Jednotlivé akce se uskuteční v Kongresovém centru Praha, hotelu Diplomat a multifunkčním centru O2 universum, a pro potřeby summitu budou využity prostory Pražského hradu. Hned v první den předsednictví, 1. července 2022, je na programu společné zasedání vlády a Evropské komise v Litomyšli, 8. července se potom v pražském Rudolfinu uskuteční oficiální zahajovací koncert českého předsednictví.

Poprvé stála Česká republika v čele Evropské unie v první polovině roku 2009. I tehdy se o mobilitu vrcholných unijních představitelů postarala flotila vozů Volkswagen Multivan. České zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy kromě toho poskytlo modely Volkswagen Caravelle jako oficiální vozy výročních zasedání Mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové banky v roce 2000. O dva roky později převážely vozy Volkswagen Caravelle a minibusy Volkswagen LT účastníky vrcholné schůzky Severoatlantické aliance v Praze.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button