MotorismusZprávy

Nová Toyota Hilux zná české ceny. Začíná na 750 000 Kč bez daně

České zastoupení Toyoty začalo v předprodeji nabízet novou Toyotu Hilux, která konečně dostala silnější motor. První vozy k zákazníkům dorazí na začátku prosince. Výrazně zároveň zlevnila dosavadní model.

Facelift picku-upu přinesl nejen nový design a zlepšený komfort, největší a očekávanou novinkou je rozšíření motorizace o nový diesel o objemu 2,8 litru s výkonem 150 kW (204 koní) a točivým momentem 500 Nm, který doplní stávající motor 2,4 D s výkonem 110 kW (150 koní). Nejvýkonnější Hilux v historii se může pochlubit zrychlením z 0 na 100 km/h těsně nad hranicí 10 sekund a suverénním výkonem při tahání přívěsů.

Přečtěte si také

Nový Hilux nabízí užitečné zatížení jednu tunu a utáhne přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny. Pro jízdu v terénu ručně přiřaditelný systém 4×4 doplňuje automatický samosvorný diferenciál, asistent rozjezdu do kopce HAC nebo systém aktivního řízení trakce (A-TRC).

Dotyková obrazovka systému Toyota Touch®2 o úhlopříčce 8″ zprostředkuje celou řadu multimediálních funkcí, od integrace chytrých telefonů až po systém ozvučení JBL s technologií Harman Clari-Fi pro zábavu na cestách.

Vítanou podporou je zadní parkovací kamera a plejáda vyspělých bezpečnostních systémů zahrnující mimo jiné předkolizní bezpečnostní systém PCS s detekcí chodců a cyklistů, systém rozpoznání dopravních značek RSA nebo adaptivní tempomat. Přepracováno bylo také nastavení podvozku pro lepší komfort na silnici i nastavení odezvy plynového pedálu pro ovládání v terénu.

Nový Hilux přichází s unikátní prodlouženou zárukou na 5 let nebo 250 000 km, což je nejlepší nabídka ve své třídě. Doplňuje ji možnost financování Toyota Kredit pro podnikatele s úrokem 3,99 % při splatnosti 60 měsíců a akontací 50 %.

V nabídce prodejců je nyní stávající model Hilux za akční cenu, která začíná již na 599 400 Kč bez DPH. Akční nabídka je platná pro fyzické osoby, fyzické osoby podnikatele a právnické osoby. I na nákup tohoto vozu je možné využít akční financování Toyota Kredit s úrokem 3,99 % a odkladem splátek o 3 měsíce.

Historie modelové řady Hilux sahá do roku 1968. Své unikátní vlastnosti prokázal v extrémních podmínkách na všech kontinentech. Jeho kvality dokládá vítězství v Dakarské rallye nebo zdolání severního pólu. Toyota Hilux se těší dlouhodobé oblibě i v České republice, v rámci segmentu je neprodávanějším modelem na českém trhu.

Přečtěte si také

Back to top button