Zprávy

Ocenění na Solutrans 2023 v Lyonu

Ocenění na Solutrans 2023 v Lyonu. V rámci výstavy užitkových vozů Solutrans 2023 byla v Lyone udělena prestižní ocenění „Mezinárodní kamion roku 2024“, „Mezinárodní van roku 2024″ a „Mezinárodní pickup roku 2024“.

Během veletrhu užitkových vozů Solutrans mezinárodní porota vyhodnotila kandidáty na ocenění v kategorii tahač, van a pickup. Dospěla k verdiktu, že za „Truck of the Year 2024″ zvolila Volvo FH Electric. Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks převzal prestižní trofej od šéfa poroty Gianenrica Griffina.
Porota vysoce ocenila produktivitu, plynulé zrychlení, nehlučnost a nízké vibrace elektrické převodovky FH Electric, založené na dvou nebo třech elektromotorech s konstantním výkonem 330 nebo 490 kW v kombinaci s nejnovější generací převodovky I-Shift. O úspěchu FH Electric rozhodl také široký výběr konfigurací náprav pro tahače a podvozky, dostupnost čtyř verzí kabiny a modulární řadu akumulátorových souprav – od dvou do šesti.

Během třiadvaceti let v rámci dvaatřicetileté historie Mezinárodního ocenění „Van of the Year“ získal toto nejprestižnější ocenění v evropském průmyslu lehkých užitkových vozidel až pětkrát titul Ford Transit. Nový Transit Custom od Fordu Pro je nejnovějším držitelem trofeje „Van of the Year 2024“. Trofej od předsedy poroty Jarlatha Sweeneya převzal Tim Slatter, globální manažer vývoje produktů, Ford Motor Company.

Ocenění „International Pick-up Award 2024“ si tentokrát odnesli dva pickupy Ford Ranger a Volkswagen Amarok. Užitková vozidla Ford Pro a Volkswagen již třikrát získala ocenění Mezinárodní pickup roku. K dělení ocenění porota dospěla poprvé. Ocenění od předsedy poroty Jarlatha Sweeneya převzali Karl Bernqvist, člen představenstva pro značku zodpovědný za nákup ve společnosti Volkswagen a Tim Slatter; globální manažer vývoje produktů, Ford Motor Company.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Viliam Bujna, zdroj: Solutrans
Back to top button