Různé

Litovel má moderní autobusové nádraží

Litovel má moderní autobusové nádraží. Autobusové nádraží v Litovli prošlo velkou rekonstrukcí 
a 1. února zahájilo provoz. Modernizace zásadně přispěje ke komfortu cestujících.

„Litovel má konečně moderní autobusové nádraží a věřím, že cestující budou se zázemím spokojeni. Jsme rádi, že se společnosti ČSAD Ostrava, která nádraží vlastní a provozuje, podařilo dostát termínům, ke kterým se zavázala,“ říká starosta města Litovel Viktor Kohout.

Autobusové nádraží v Litovli vzniklo v 60. letech. V srpnu 2023 se po poměrně dlouhém řízení dočkala společnost ČSAD Ostrava stavebního povolení a samotná realizace nového autobusového nádraží vč. nových povrchů a chodníků zabrala pouhých 5 měsíců. V rámci modernizace získalo autobusové nádraží především nové zázemí pro cestující i pro řidiče, 8 odjezdových stanovišť a 3 výstupní stanoviště. Ve výpravní budově se nachází plně klimatizovaná čekárna pokrytá wifi, informační kancelář, zázemí pro řidiče a toalety. Vše je řešeno bezbariérově, cestující s tělesným hendikepem mají k dispozici toaletu na tzv. euroklíč. Také informační systém pro cestující je uzpůsoben osobám se zhoršenou schopností orientace, seniorům i dětem. Celý prostor autobu-sového nádraží pokrývá kamerový systém, což také přispěje k bezpečí cestujících.

„Modernizace autobusového nádraží byla dost významně ovlivněna kovidovým obdobím a delší čas, než jsme čekali, zabralo také vyřízení stavebního povolení. Díky bezvadné spolupráci s dodavateli stavby, kterými byly společnosti Kareta a Cubespace se ale podařilo stavbu samotnou zvládnout velmi rychle,“ říká k průběhu modernizace litovelského autobusového nádraží Petr Nemrava, člen představenstva ČSAD Ostrava. „Po dokončení stavby v prosinci loňského roku jsme zažádali o povolení k předčasnému užívání před kolaudací. To jsme obdrželi v lednu a 1. února jsme zahájili ostrý provoz,“ dodává Petr Nemrava.

Autobusové nádraží v Litovli je společně s vlakovým nádražím významným dopravním uzlem. Týdně odbaví téměř 300 spojů, což znamená asi 4 500 cestujících.

Zdroj
ČSAD Ostrava

Přečtěte si také

Back to top button