Silniční doprava

Autobusy od KAR group

Autobusy od KAR group. Společnost KAR group, a.s. předala společnosti TQM – holding s.r.o. první 3 nové, bezbariérové autobusy IVECO URBANWAY CNG. Díky nim budou moci obyvatelé města Valašské Meziříčí využívat velmi ekologické nízkopodlažní autobusy na CNG pohon. Dalším významným benefitem, který město poskytuje, je bezplatná přeprava.

„Z dřívějších zkušeností víme, že po zavedení režimu bezplatné městské hromadné dopravy došlo k nárůstu počtu cestujících o 60 procent. Osobně věřím, že moderní klimatizované autobusy, které budou jezdit na ekologické CNG (stlačený zemní plyn, pozn.), budou lidmi využívány ještě hojněji a brzy překonáme hranici milionu přepravených cestujících za rok,“ neskrýval spokojenost s novým vozovým parkem starosta Robert Stržínek. Autobusy v barvách Valašského Meziříčí začnou vozit první cestující již tuto neděli 12. června.

Autobusy od KAR group

Společnost TQM – holding s.r.o. je jako dopravce dlouhodobě lídrem v inovacích a určování trendů oblasti vozidel hromadné přepravy osob. Nároky na vozidla pro městskou a příměstskou přepravu jsou velmi vysoké a jak výrobce IVECO BUS, tak jeho autorizovaný prodejce KAR group dokáží dodat komplexní řešení těchto potřeb.

Autobusy od KAR group

Autobusy byly vyspecifikovány tak, aby splňovaly požadavky dopravního systému, ve kterém budou provozovány. Byl kladen důraz na vytvoření příjemného, funkčního a bezpečného prostředí nejen pro cestující, ale také pro řidiče, který za volantem tráví většinu svého pracovního času. 

Autobusy IVECO URBANWAY Natural Power vykazují emise podstatně nižší než limity stanovené aktuálními normami, zejména pokud jde o částice, které bývají jednou z příčin onemocnění dýchacích cest v městských centrech. U vozů na zemní plyn se hladina jemných částic blíží nule a hladina NOx se sníží o více než třetinuHlukové emise jsou podstatně nižší a vibrace jsou minimální ve všech provozních režimech. To představuje dvě významné výhody pro řidiče, cestující a obyvatele, zejména během nočního provozu.

Díky nízké podlaze nabízí dodané autobusy rychlejší nástup a výstup cestujících. Snadný nástup osob s omezenou pohyblivostí, vozíčkářů i cestujících s kočárkem zajistí mechanická rampa u středních dveří. Autobusy splňují veškeré standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny také akustickým příslušenstvím pro nevidomé včetně tlačítky stop s popiskem v Braillově písmu. Cestující také jistě ocení USB sloty na nabíjení mobilních telefonů a elektronické informační panely. Tmavší zasklení pak v letních měsících dodává dobrou tepelnou pohodu a snižuje nároky na chlazení prostoru pro cestující. 

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button