Silniční doprava

Automatizovaná úhrada mýtného na Slovensku

Automatizovaná úhrada mýtného na Slovensku. Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, nově umožňuje úhradu slovenského mýtného pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny palubní jednotkou DKV Box Europe.

Dosud bylo pro úhradu mýtného na Slovensku k dispozici pouze řešení od slovenského provozovatele mýtného systému.

Instalace DKV Box Europe je velice snadná, konfigurace a aktualizace probíhají prostřednictvím mobilní sítě. Zákazníci, kteří již DKV Box Europe mají, mohou jednoduše přidat a aktivovat funkci úhrady slovenského mýtného online, aniž by museli box vyměňovat. 

Slovenský mýtný systém a DKV Box Europe jsou v souladu s Evropskou službou elektronického mýtného (EETS), jejímž cílem je poskytnout uživatelům přístup na zpoplatněné silnice v Evropě pouze s jednou smlouvou a jedním zařízením od poskytovatele EETS.  

„Mnoho našich zákazníků z logistického a transportního sektoru projíždí Slovenskem a využívá ho jako centrální logistický uzel s přímým dopravním spojením do sousedních zemí a jihovýchodní Evropy. Používáním palubní jednotky DKV Box Europe pro úhrady mýtného mohou výrazně snížit své administrativní náklady a pracovat efektivněji. Díky jednomu zařízení, jedné smlouvě a jedné faktuře – probíhá úhrada hladce a automaticky,“ říká Jérôme Lejeune, výkonný ředitel pro mýtné a refundace daní ve společnosti DKV Mobility.

DKV Box Europe pokrývá celkem 16 mýtných domén ve 14 evropských zemích: Belgii, Bulharsku, Francii, Itálii, Maďarsku, Německu, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Slovensku, Španělsku a Švýcarsku. Palubní jednotka pokrývá také tunely Liefkenshoek v Belgii nebo Warnow a Herren v Německu. Lze ji uplatnit i pro úhradu poplatků za využívání mostů Storebælt v Dánsku a Øresund ve Švédsku.

Zdroj
DKV

Přečtěte si také

Back to top button