Silniční doprava

Až 140 000 aut denně

Až 140 000 aut denně. Barrandovský most je nejvytíženější pozemní komunikací v České republice. Denně přes něj přejede až 140 000 aut. Na začátku září skončily hlavní stavební práce druhé etapy jeho generální rekonstrukce, které probíhaly od 15. května letošního roku.

Ještě před jejich zahájením však bylo nutné na této páteřní pražské tepně rychle a efektivně odstranit 55 havarijních výtluků, které bránily bezpečné jízdě ve zredukovaných pruzích. To se povedlo bez výrazného omezení dopravy díky unikátní, patentované české mikrovlnné technologie FUTTEC®. Nedávná kontrola navíc ukázala, že jsou všechna opravená místa i přes znovuobnovený hustý provoz stále jako nová: tedy bez jakýchkoli spár nebo netěsností, jež by mohly vést k zatékání vody a postupnému obnovení výtluku.

„Možnost podílet se na opravách Barrandovského mostu jsme přijali od TSK jako velkou výzvu a zároveň příležitost k dalšímu prověření naší mikrovlnné technologie opravy výtluků na asfaltových vozovkách. A ta obstála na výbornou. Jednotlivá opravená místa jsou zarovnaná s povrchem silnice a netvoří se v nich žádné praskliny, které by mohly naznačovat, že zde dochází k obnovování poruchy. Kontrolám stavu oprav (a nejen na Barrandovském mostě) mikrovlnnou technologií FUTTEC se samozřejmě plánujeme věnovat i nadále, protože se jedná o důležitou součást celkového ekosystému vozovky. Ten dále zahrnuje včasnou detekci poruch a samotné provedení opravy,“ uvádí Jiří Rušikvas, zakladatel a majitel společnosti FUTTEC.

Společnost FUTTEC představila svou mikrovlnnou technologii opravy výtluků i na Světovém silničním kongresu, který zaštítila Světová silniční organizace PIARC. V ČR patentovaná metoda dokáže zacelit výtluk na asfaltovém povrchu bez vzniku spáry, změny původních parametrů komunikace a nutnosti dlouhodobých uzavírek, spojených s objížďkami a dopravními kolonami. Tyto opravy probíhají pomocí unikátních stavebních strojů: pilotního stroje FT3, mikrovlnných cestářů FT3+ jako vylepšené verze pilotního stroje (pro kompletní bezespáré opravy výtluků o rozměrech do 60 x 80 cm) a samostatných mikrovlnných pecí FF-9 k zahřátí asfaltové směsi (pro dočasné opravy výtluků větších rozměrů).  

Zdroj
FUTTEC
Back to top button