Silniční doprava

Další obří zakázka pro Volvo Trucks – Girteka objedná 2000 tahačů FH

Girteka Logistics, jedna z předních evropských logistických společností, se rozhodla investovat do nejméně 2000 nákladních vozidel Volvo FH nejnovější generace.

Nedávno jsme zde psali o tisícikusové zakázce pro Lanutti a Volvo Trucks nyní oznamuje další velkou objednávku 2000 tahačů od společnosti Girteka Logistics se sídlem v Litvě. Ta má ​​15 000 řidičů nákladních vozidel a 8000 nákladních vozidel provozovaných po celé Evropě a Rusku.

Přečtěte si také

„Nové Volvo FH optimalizuje provozuschopnost a snižuje spotřebu paliva a současně nabízí řidiči skvělé pracovní prostředí. Touto investicí přispějeme ke zvýšení bezpečnosti na silnicích a také ke snížení emisí díky nízké spotřebě paliva. Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společností Volvo Trucks na cestě k nulové nehodovosti a sníženému dopadu na životní prostředí,“ říká Edvardas Liachovičius, generální ředitel společnosti Girteka Logistics.

Společnost Volvo Trucks nedávno uvedla na trh zcela novou řadu těžkých nákladních vozidel, včetně nejprodávanějšího modelu pro dálkovou přepravu – Volvo FH. Mezi novinky patří nová přístrojová deska, volitelné adaptivní dálkové světlomety pro vyšší bezpečnost a nižší spotřeba paliva.

Verze Volvo FH I-Save navíc kombinuje mimořádně úsporný motor a pokročilé funkce úspory paliva, což umožňuje nejnovější verzi I-Save snížit náklady na palivo až o 10 procent. Z 2 000 nových objednaných nákladních vozidel od Girteky budou většinu tvořit právě vozidla s technologií I-Save.

Girteka Logistics považuje mega investice za logické pokračování vynikajícího 15letého dlouhodobého vztahu mezi společnostmi, což je názor, který společnost Volvo Trucks rozhodně sdílí.

„Se společností Girteka Logistics máme dlouholeté obchodní vztahy a jsme velmi hrdí na jejich rozhodnutí investovat do našich nových nejmodernějších těžkých nákladních vozidel. Tato nová generace nákladních vozidel snižuje emise a posouvá účinnost a pohodlí řidiče na ještě vyšší úroveň. Těším se na spolupráci se společností Girteka Logistics na cestě k udržitelnější přepravě po všech stránkách,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Girteka Logistics historicky financuje většinu svých nákladních vozidel Volvo díky Volvo Financial Services a většina z 2 000 nákladních vozidel bude financována stejným způsobem jako tomu bylo v minulosti.

Zahájení výroby nové řady těžkých nákladních vozidel Volvo Trucks je stanoveno na březen 2021 a vozidla budou dodána společnosti Girteka Logistics v průběhu roku.

Přečtěte si také

Back to top button