Silniční doprava

Scania pomáhá českým hasičům

Scania Česká republika zapůjčila Hasičskému záchrannému sboru ČR nákladní vozidlo R 450 s plachtovým návěsem. Tato souprava se stala součástí konvoje s humanitární pomocí Řecku.

Česká republika totiž vyhověla žádosti řeckého ministra pro migraci a pomůže Řecku v boji s epidemií koronaviru mezi žadateli o azyl. Těch je v zemi 115 tisíc a v souvislosti s epidemií COVID-19 dochází ke zhoršení situace v uprchlických táborech i na hranicích s Tureckem.

Přečtěte si také

„Jsme rádi, že hasičům můžeme opět podat pomocnou ruku,“ říká manažer prodeje speciálních vozidel Scania Petr Smola. „Už před časem jsme začali nabízet na všech našich servisech zdarma desinfekci vozidel. Nyní zase značnou část humanitární pomoci Řecku odveze nákladní vozidlo Scania, které jsme Hasičskému záchrannému sboru ČR bezplatně zapůjčili. Jedná se o tahač R 450 s plachtovým návěsem včetně pojištění, který přispěje k pohodlnější a ekonomičtější přepravě této humanitární pomoci.“

Na žádost řecké strany převáží konvoj zejména mýdla, šampony, toaletní papíry a také nafukovací matrace, spací pytle, deky a ručníky. To vše v hodnotě 4,3 mil. korun.

Z národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu vyjel konvoj v pátek 24. 04. 2020. Trasu má naplánovanou přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko až do Řecka, kde v oblasti Atén jeho cesta končí.

Zapůjčení tahače Scania s návěsem tak umožní hasičům beze změny pokračovat v rozvozech ochranných pomůcek v České republice s jejich stávající technikou.

Přečtěte si také

Back to top button