Silniční doprava

Scania Super Green Truck 2022

Scania Super Green Truck 2022. Nákladní vozidlo Scania opět – již šestým rokem po sobě – získalo titul „Green Truck“ za vynikající efektivitu přepravy a spotřebu paliva. Tentokrát společnost Scania přihlásila nákladní vozidlo s novým pohonným ústrojím Super.

K účasti v tomto prestižním srovnávacím testu, který každoročně pořádají dva německé odborné časopisy s cílem určit nejúspornější nákladní vozidlo pro dálkovou dopravu, jsou zváni všichni výrobci těžkých nákladních vozidel v Evropě. 

Přečtěte si také

Scania Super Green Truck 2022

Nový motor Scania Super, řadový šestiválec o objemu 13 litrů, byl představen v listopadu 2021 a je k dispozici ve čtyřech výkonových verzích splňujících emisní normu Euro 6. Tahač s novým motorem se zúčastnil letošního testu Green Truck, který probíhá v Německu na veřejných komunikacích. Každoročně se jezdí po stejné trase dlouhé 340 km, přičemž na jednotlivých úsecích jsou různé podmínky. Tentokrát byly testovány tahače 4×2 s návěsem, s výkonem 500 koní a celkovou hmotností 32 tun.

Test Green Truck pořádají přední odborné časopisy „Trucker“ a „VerkehrsRundschau“. Účelem je určit nejefektivnější těžké nákladní vozidlo pomocí vzorce, který zohledňuje spotřebu paliva i průměrnou rychlost. Testování je přísně sledováno. Faktory, které ovlivňují výsledky (např. venkovní teplota a protivítr), jsou kompenzovány použitím referenčního nákladního vozidla s dobře zdokumentovanou výkonností, které absolvuje každý test souběžně se soutěžícími.

„Vítězství v testu Green Truck je důkazem našich úspěchů a vizitkou hodnoty, kterou Scania nabízí,“ říká Stefan Dorski, vedoucí divize Scania Trucks. „Tyto tahače mají stejné specifikace a funkce pro úsporu paliva, které dodáváme svým zákazníkům. Ti jsou tak skutečnými vítězi.“

Čtěte také: Scania Super – první jízdní dojmy.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button