Silniční doprava

Slovenský Martin pořídil 35 autobusů Iveco Urbanway na CNG

IVECO BUS dodá prostřednictvím Tempus – Trans s.r.o.,  autorizovaného  dealera značky IVECO BUS na Slovensku nové autobusy na CNG pohon pro město Martin. Nabídka autobusů IVECO zvítězila ve veřejném výběrovém řízení vypsaném v březnu. Moderní autobusy na stlačený plyn poputují na Slovensko už na konci tohoto roku.

Urbanway se vyznačuje vysokým standardem. Má příjemný vnitřní prostor, inteligentní a rafinovaný design s novými světly a stylem. Toto uspořádání zajišťuje pohodlí té nejvyšší kvality jak pro řidiče, tak pro cestující, při té nejlepší obslužnosti vozu.

Autobusy IVECO Urbanway Natural Power vykazují emise podstatně nižší než limity stanovené aktuálními normami, zejména pokud jde o částice, které jsou jednou z příčin onemocnění dýchacích cest v městských centrech. U vozů na zemní plyn se hladina jemných částic blíží nule a hladina NOx se sníží o více než třetinu Hlukové emise jsou podstatně nižší a vibrace jsou minimální ve všech provozních režimech. To představuje dvě významné výhody pro řidiče, cestující a obyvatele, zejména během nočního provozu.

Urbanway Natural Power by samozřejmě mohl také pomoci šetřit přírodní zdroje, protože je stoprocentně kompatibilní s biomethanem produkovaným z organického odpadu. Vozidlo tak má vynikající uhlíkovou bilanci a konkrétně přispívá k energetickému přechodu v místní veřejné dopravě. Přínosem pro životní prostředí je snížení produkce skleníkových plynů až o 95%.

„Věříme, že cestující ocení nejen komfort a moderní prvky, ale i optimalizované náklady a k životnímu prostředí šetrný provoz. Tato objednávka je dalším potvrzením naší pozice jasného lídra na slovenském trhu,“ uvedl Jan Kimla, obchodní ředitel IVECO BUS pro trhy střední a východní Evropy. 

Přečtěte si také

Back to top button