Logistika a skladyZprávy

Raben Group v roce 2025: Krize je příležitost ke zrychlení

Přes náročné podmínky v evropské logistice zakončila skupina Raben Group rok 2025 v růstu. S tržbami přesahujícími 2,3 miliardy eur a expanzí na nové trhy, jako jsou Švýcarsko a Turecko, skupina potvrdila, že i složité období lze využít k posílení tržní pozice.

Expanze napříč kontinentem

Rok 2025 byl pro Raben Group ve znamení rozšiřování evropské sítě, která nyní pokrývá již 17 zemí. Klíčovým milníkem byl vstup na švýcarský trh a založení nové pobočky v Turecku, která propojuje Evropu s Asií. Skupina také posílila v Nizozemsku akvizicí společnosti DGO Express a investovala do modernizace skladů v Německu, Polsku, Rakousku i na Slovensku.

Hlavním pilířem služeb zůstává silniční přeprava (67 %), následovaná kontraktní logistikou a specializovanými službami jako Fresh Logistics či 4PL.

Odolnost a finanční stabilita

I když logistický sektor čelil poklesu objemů a rostoucím nákladům, Raben Group dosáhla 6% růstu tržeb a zvýšila objem přeprav o více než 5 %.

„Při uzavírání roku 2025 musíme otevřeně přiznat, že to byl pro celý logistický sektor velmi náročný rok. Nižší objemy a rostoucí nákladové tlaky ovlivnily i nás, zejména ve druhé polovině roku. Navzdory těmto podmínkám Raben Group prokázala odolnost a dosáhla více než 6% růstu v náročném ekonomickém a geopolitickém prostředí,“ uvádí Ewald Raben, CEO Raben Group.

Podle něj jsou dosažené výsledky, včetně ziskovosti EBITDA nad 5 %, základem pro další rozvoj. „Tyto výsledky vnímáme jako vědomé investice do budoucnosti a základ pro stabilní růst v roce 2026. I v době krize vidíme příležitosti ke zrychlení – není to chvíle zpomalit,“ dodává Ewald Raben.

Udržitelnost a technologický náskok

Skupina pokračuje v ambiciózní dekarbonizaci. Do roku 2032 plánuje snížit emise Scope 1 a 2 o více než 60 %. Už nyní v jejích barvách jezdí téměř stovka vozidel na biopalivo HVO100 a flotilu rozšiřují elektrické tahače značek Mercedes a Volvo.

„Uplynulý rok jasně ukázal, jak důležité je, aby logističtí operátoři zůstali flexibilní a orientovaní na budoucnost. Zákazníci očekávají nejen spolehlivost, ale také flexibilitu, technologickou vyspělost a měřitelný pokrok v oblasti udržitelnosti,“ vysvětluje Jakub Trnka, generální ředitel Raben Logistics Czech & Slovakia.

Pomoc tam, kde je potřeba

Raben Group nezapomíná ani na společenskou odpovědnost. V roce 2025 se zaměřila na několik klíčových projektů:

  • Centrum Paraple: Česká pobočka podpořila organizaci částkou přes 740 000 Kč.
  • Potravinové banky: V Česku, Polsku a Itálii přepravila firma 752 tun potravin pro lidi v nouzi.
  • Vánoční konvoj: Rozvoz více než 151 000 dárků dětem ve východní Evropě.

Raben Group v číslech (2025)

  • 180+ poboček v 17 zemích.
  • 2 000 000 m² skladových ploch.
  • 12 400 zaměstnanců.
  • 10 000 vozidel v každodenním provozu.

Přečtěte si také

Back to top button