Logistika a sklady

Bohumila Bennette povede CHEP pro střední Evropu

Bohumila Bennette byla jmenována novou generální ředitelkou CHEP pro střední Evropu. Jan Kočárek se stal senior manažerem iniciativy European Collaborative Transport Solutions.

Společnost CHEP, globální lídr v oblasti řešení pro dodavatelský řetězec, jmenovala k 1. dubnu 2020 Jana Kočárka, dosavadního generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko, senior manažerem pro evropskou agendu Collaborative Transport Solutions. Jedná se
o strategickou iniciativu klíčovou pro budování efektivního a udržitelného dodavatelského řetězce v kontinentálním i celosvětovém měřítku. CHEP díky ní dokáže vhodně propojovat zákazníky a logistické partnery, čímž zvyšuje efektivitu dodavatelského řetězce a minimalizuje negativní vlivy logistických operací na životní prostředí.

Řízení CHEP v České republice a na Slovensku dočasně převzala Bohumila Bennette, jež byla k 1. březnu povýšena do pozice generální ředitelky společnosti pro střední Evropu. Bohumila pro CHEP pracuje od roku 2013 a zastávala zde úspěšně několik ekonomicko-řídících pozic. Nejprve působila jako finanční ředitelka pro střední a východní Evropu a zastřešovala finanční řízení ve 20 zemích. Od roku 2016 byla celoevropskou finanční kontrolorkou pro společnost Brambles, mateřskou firmu CHEP. Jako středoevropská generální ředitelka CHEP dohlíží na výkon a výsledky společnosti nejen na českém a slovenském trhu, ale také například v Rakousku, v Maďarsku, v Rumunsku, na Balkáně a ve Švýcarsku.

„Vedení takto zásadní strategické celoevropské iniciativy zaměřené na spolupráci v oblasti dopravy je pro mě v mém působení u CHEP další výzvou. Za téměř 5 let, které jsem měl možnost strávit v čele týmu pro Českou a Slovenskou republiku, jsme dosáhli více než zdvojnásobení obratu a obsluhujeme přes 250 odběratelů. Zmodernizovali jsme také naše servisní centra s ohledem na vyšší stupeň automatizace. Významně jsme zlepšili rovněž spolupráci s partnery z oblasti maloobchodních prodejen i z dopravy a logistiky tak, abychom naplnili naši misi být neviditelnou, bezproblémovou páteří dodavatelského řetězce,“ uvádí Jan Kočárek.

Bohumila i Jan budou svoje agendy řídit z pražské kanceláře CHEP. Povýšením obou dlouholetých, zkušených manažerů společnost podnikla další krok směrem k rozsáhlejší a efektivnější spolupráci mezi místními i mezinárodními zákazníky, dopravci a dalšími partnery. Výsledkem bude další zkvalitnění služeb CHEP a vytvoření ještě odolnějších a udržitelnějších dodavatelských řetězců napříč Evropou.

Back to top button