Logistika a sklady

Česká pošta chce zrychlit distribuci zásilek z Asie

Česká pošta chce zrychlit distribuci zásilek z Asie. Česká pošta má v plánu dovézt do Mošnova každý den 14 leteckých palet s balíky z Číny a v co nejrychlejším režimu je propustit do distribuce na území celé Evropy. Tento cíl zazněl na kontrolním výboru, který v úterý proběhl v nově stavěné hale České pošty v Ostrava Multimodal Parku se zástupci letiště Leoše Janáčka v Mošnově, celní správy, zástupců města Ostravy, pracovních agentur a dalších hostů.

Kontrolní den se zaměřil na dvě klíčové oblasti – proces clení zásilek a podpora personálního náboru. V něm Česká pošta aktuálně monitoruje dopravu a dostupnost linek do průmyslového parku, aby pokryla své směny a co nejlépe vyhověla zaměstnancům, kteří do Mošnova nově zamíří. Celkem by jich mělo být do konce příštího roku 350, ale již v červnu spustí národní operátor komunikační náborovou kampaň v ostravském regionu. „Pro zaměstnance máme připravené standardní benefity naší společnosti, typicky pětitýdenní dovolenou, multisportkartu, příspěvky na penzijní pojištění a podobně. Aktuálně jednáme i o náborovém příspěvku,“ říká Martin Kment, ředitel Divize logistiky České pošty.

Česká pošta chce zrychlit distribuci zásilek z Asie

Plánem České pošty je odebrat dosavadní přepravu ostatním evropským zemím jako je Belgie, Maďarsko nebo Polsko. Proto již nyní probíhají intenzivní jednání s čínskými partnery, kterým chce Česká pošta nabídnout mnohem rychlejší a efektivnější proces propuštění zásilky na území Evropské unie. „Letiště již zkušenosti s tímto typem carga má, chceme navázat a rozšířit tuto praxi a stát se uzlem pro balíkové zásilky z Asie,“ konstatuje Martin Kment. Kontrolní den potvrdil záměr spustit logistické centrum České pošty k 1. září letošního roku.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button