Logistika a sklady

Čínská logistická firma Ecologistic expanduje na českém trhu

Ecologistics, 3PL operátor působící v České republice od roku 2017, v posledních měsících expandovala na českém trhu a aktuálně si pronajímá celkem 63.300 m2 prvotřídních skladovacích ploch v celkem čtyřech logistických parcích na Praze-západ a v Plzni-Štěnovicích.

Ke klientům Ecologistics patří především světové e-commerce firmy, jejichž zboží dodává zákazníkům jak v České a Slovenské republice, tak v sousedním Německu. Distribuční centra v České republice byla po Velké Británii druhou lokalitou, kde Ecologistics v Evropě otevřela. Nyní má další sklady v Německu, Francii, Španělsku a Itálii.

„Ecologistics působí jako tzv. 3PL operátor, který zajišťuje distribuci zboží především e-commerce firem jako je Amazon, eBay, AliExpress, shopify nebo Walmart. V České republice denně odbavíme 30.000 zásilek a díky dvěma novým skladům, které jsme si pronajali v Chrášťanech a v Plzni-Štěnovicích, se naše kapacita ještě zvýší,“ říká Roman Havelka, Operations Director Ecologistics Česká republika, a dodává: „těší nás rostoucí zájem také českých firem o naše služby. Řada z nich překročila česko-slovenský prostor a potřebuje distribuovat zboží nejen v Evropě, ale do konce i v zámoří, což jim samozřejmě dokážeme významně usnadnit.“

Růst realitního portfolia Ecologistics v České republice souvisí s rozšířením služeb pro firemní klientelu v oblasti B2B a zajištění převozu jejich zboží od výrobce k firemnímu uživateli. Pro své zákazníky z řad e-shopů zajišťuje Ecologistics tzv. fullfillment. Jde o nastavení, kdy logistická firma pro daný e-shop zboží skladuje, přijímá a vyřizuje všechny objednávky a rozváží zboží zákazníkům.

„Pro mezinárodní logistické společnosti je Česká republika stále atraktivní svojí polohou, díky které jsou z Čech schopné efektivně zásobovat jak západní Evropu (především Německo), tak střední Evropu. Největší zájem je o Prahu a její bezprostřední okolí, ale vzhledem k omezené kapacitě tamějších skladů a k významnému nárůstu nájmů v některých pražských lokalitách (v H1/2021 až o 30 % na 5 – 5,50 EUR/m2/měsíc), se tyto firmy přesouvají do regionů. Společnosti, které obsluhují německý trh, na Plzeňsko nebo k hranicím s Německem. Pokud v ČR nenajdou vhodné a dostatečně velké prostory, přesouvají své projekty obvykle do Polska, kde se obecně více a rychleji staví, kde jsou nižší nájmy a odkud je lepší spojení na sever SRN,“ uvádí Peter Kolenčík ze společnosti Lokatio.cz, která Ecologistics na českém realitním trhu zastupuje.   

Back to top button