Logistika a sklady

Contera Park Říčany prochází revitalizací

Rekonstrukce budovy Sanitas zahájila proměnu významné části říčanského Contera Parku. Její součástí bude na jaře příštího roku také obchodní zóna, která vznikne rekonstrukcí a přístavbou dalšího objektu v přímém sousedství prodejny Billa. Tam by pro obyvatele Říčan měly vyrůst nové obchody, ale i kancelářské prostory s coworkingovým centrem. Součástí druhé etapy by měla být také nová restaurace.

V první etapě započaté rekonstrukce budovy Sanitas, s celkovou plochou více než 14 000 m2, budou zrekonstruovány a dostavěny zejména kancelářské a obchodní prostory. Významnou část prostor si pronajme společnost FAST ČR, která zde umístí nové kancelářské prostory a showroom.

Ostatní nově vzniklé prostory si pronajmou společnosti pro své obchodní nebo kancelářské zázemí. Součástí bude také kantýna, která poslouží pro celý areál. Pro tu se bude hledat nový provozovatel. Druhá fáze rekonstrukce budovy Sanitas se bude týkat zejména skladových prostor a je plánována na rok 2022/2023.

Přízemí budovy Sanitas bude upraveno pro potřeby obchodních jednotek, showroomů, výdejních skladů a kanceláří. „Celkem vznikne asi 4000 m2, přičemž každá z jednotek nabídne flexibilní prostor s přímým vstupem z ulice a se samostatným vjezdem. Velká část prostor je již v tuto chvíli pronajata budoucím uživatelům, ale několik jednotek je stále k dispozici,“ říká Lucie Havlíčková, leasing manager ze společnosti Contera.

„Jednotky umíme přizpůsobit konkrétním potřebám jednotlivých klientů. Už nyní ale můžeme říci, že tyto prostory s vlastním zásobovacím vjezdem jsou přímo ideální pro různé showroomy, prodejny či výdejny zboží,“ dodává František Nešpor, design manager Contery.

Společně s rekonstrukcí budovy Sanitas vznikne v bezprostředním okolí nová obchodní zóna, která bude propojena i se stávající maloobchodní budovou společnosti Billa. Rekonstrukce objektu bude rozdělena na dvě etapy. První etapa by měla začít na jaře příštího roku s termínem dokončení v září 2021. Druhá etapa je plánována na rok 2023. Contera plánuje, že vedle obchodních jednotek a kancelářských prostor by v této části objektu měla vzniknout i restaurace s kavárnou a coworkingové centrum.

V Contera Parku Říčany je zaměstnáno více než 1500 lidí zejména z Říčan a okolí. Přístup do areálu pro pěší a cyklisty výrazně usnadnila nová propojka z vlakové stanice, díky níž je to do obchodní zóny z centra města jenom několik minut pěšky. Od srpna jsou rovněž v parku k využití sdílená kola firmy Nextbike, provoz čtyřiceti z nich financuje přímo společnost Contera. Orientaci v parku zlepšilo pojmenování ulic, které letos schválilo Zastupitelstvo města Říčan. Nově se zde nacházejí ulice Technická, Obchodní a U Sanitasu.

Přečtěte si také

Back to top button