Logistika a sklady

DACHSER buduje novou pobočku ve švýcarském Lyssu

Mezinárodní logistický provider DACHSER posiluje svoje působení ve Švýcarsku vybudováním nové pobočky nedaleko hlavního města Bernu.

Na celkové ploše 12 200 m2 vznikne nová devátá švýcarská pobočka, která vytvoří cca 40 nových pracovních míst. Její otevření je plánováno na září 2014.
 
Kratší doby dodání díky nové pobočce
Po pobočkách ve švýcarských kantonech Curych, Basilej – venkov, St.Gallen a Vaud bude od roku 2015 DACHSER působit i v kantonu Bern. „S novou pobočkou budeme obsluhovat region Bern a zároveň uvolníme přetlak na pobočce v Birsfeldenu,“ říká Country Manager DACHSER Švýcarsko Urs Häner. Blízkost k západnímu Švýcarsku tak navíc zkrátí doby dodání na jeden den. Pro hustou evropskou síť společnosti DACHSER představuje Lyss další důležitý uzel. „DACHSER s devíti pobočkami tak bude zastoupen ve všech důležitých hospodářských centrech Švýcarska,“ dodává Urs Häner.
 
Vytvoření nových pracovních míst
Pobočka Lyss vytvoří celkem 40 nových pracovních míst v oblasti administrativy, skladu a v přepravách. Obec Lyss přivítala stavbu nové pobočky. Andreas Hegg, starosta obce Lyss, k tomu říká: „Nabídka logistických služeb poslouží i zdejším řemeslným a průmyslovým podnikům. S vytvořením nových míst DACHSER také obohatí širokou paletu různých průmyslových odvětví, která jsou v Lyssu zastoupena.“
 
Novostavba s budoucností

Stavba bude v první fázi zahrnovat překládkovou halu o velikosti 2 260 m2, která bude sloužit pro průmyslové zboží a na které bude možné zároveň vyložit a naložit až 18 kamionů. Administrativní budova nabídne celkem 680 m2 prostor ve dvou podlažích. Navíc je v průmyslové zóně rezervováno dalších 4 000 m2 pro budoucí rozšíření. Druhá fáze výstavby je naplánovaná na rok 2019.

 

Přečtěte si také

Back to top button