Logistika a sklady

DACHSER hlásí úspěšný rok 2018

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic ohlásil úspěšný rok 2018.

Společnost podle předběžných odhadů posilovala v obratu i v počtu realizovaných zásilek. Podařilo se jí uzavřít nové zakázky v oblasti kontraktní logistiky a zaznamenala navýšení poptávky po exportních přepravách sběrnou službou i celovozech.

Společnost DACHSER Czech Republic očekává, že se její obrat letos vyšplhá na téměř 3 miliardy korun. Ve srovnání s minulým rokem se jedná o přibližně jedenáctiprocentní nárůst. Počet zásilek by měl dosáhnout jednoho milionu sto tisíc. „Naše Strategie 2023+ počítá s organickým růstem společnosti,“ říká Ing. Petr Kozel, generální ředitel a předseda představenstva DACHSER Czech Republic, a dodává, „jsem rád, že letošní ukazatele splňují tato naše očekávání a že se nám daří dlouhodobě dosahovat nejen dobrých hospodářských výsledků, ale že současně s tím i nadále zvyšujeme kvalitu našich služeb.“

DACHSER je specialista na sběrnou službu a prostřednictvím své logistické sítě pozemních přeprav dosahuje výborných doručovacích časů i do vzdálených destinací v každém koutu Evropy. Za posledních deset let dosáhl počet exportních zásilek více než devítinásobku. Nejvíce zásilek sběrné služby společnosti DACHSER letos zamířilo tradičně do Německa, následovala Francie a Itálie. Společnost v letošním roce zaznamenala i nárůst celovozových přeprav a dokládek.

„Dařilo se nám také v oblasti kontraktní logistiky,“ upřesňuje Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic. „Po zkušebním provozu jsme od ledna letošního roku spustili naši provozovnu v Letohradu, která řídí sklad materiálu a hotových výrobků pro našeho významného zákazníka OEZ ze skupiny Siemens. Díky nárůstu zakázek v oblasti kontraktní logistiky na pobočce DACHSER Hradec Králové jsme také mohli spustit projekt rozšíření pobočky a v říjnu letošního roku jsme se přestěhovali do nových, větších prostor,“ vysvětluje Jan Polter.

DACHSER Czech Republic se v letošním roce věnoval i tzv. speciálním řešením – Chem-Logistics pro nebezpečné zboží a DIY-Logistics, které je řešením pro dodávky do hobby marketů. „DACHSER DIY-Logistics zohledňuje specifika logistiky pro hobby markety a prodejny pro kutily a zahrádkáře,“ popisuje Jan Polter. „Je doslova ušité na míru pro dodávky sběrné služby do tohoto segmentu, který zahrnuje výrobky těch nejrůznějších kategorií – od nejmenšího spojovacího materiálu přes stavební materiál či zahradní sortiment až po chemické výrobky spadající pod dohodu ADR,“ říká Jan Polter. V letošním roce oslavilo toto řešení 20 let od svého uvedení na evropský trh a zvyšující se počet zásilek v tomto segmentu svědčí o tom, že odpovídá i současným vysokým nárokům zejména obchodních řetězců.

Investice společnosti DACHSER Czech Republic šly letos nejen do nových prostor v Hradci Králové, ale také do obnovy manipulační a skladové techniky. Společnost kromě toho investovala i do vzdělávání svých zaměstnanců. „Soustředíme se především na vzdělávání v oboru. Naši lidé se pravidelně účastní školení přesně podle svého pracovního zařazení a zkušeností. Zaměřujeme se ale také na posilování takzvaných soft skills a na zlepšení jazykového vybavení zaměstnanců, a to na všech úrovních,“ zdůrazňuje Petr Kozel.

DACHSER Czech Republic tradičně podporuje i veřejně-prospěšné projekty. Podobně jako ostatní země v síti DACHSERU přispívá na velký korporátní projekt, který DACHSER realizuje společně s organizací terre des hommes v nejchudších regionech světa – v Indii, Nepálu, Brazílii a Namibii. Projekt se snaží trvale udržitelným způsobem zlepšovat životy lidí, zejména dětí, na základě principu Pomoc ke svépomoci. V rámci České republiky podporuje DACHSER Czech Republic již několik let projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, který je zaměřený na pomoc lidem se zrakovým hendikepem. „Jsme si vědomi toho, že jsou na světě lidé, ke kterým život zatím nebyl nijak laskavý. Proto se snažíme, aby naši radost z toho, že se nám jako DACHSERU dobře daří, mohli sdílet i oni a prostřednictvím podporovaných projektů dostat šanci na lepší život,“ říká na závěr Petr Kozel.

Přečtěte si také

Back to top button