Logistika a sklady

DACHSER nové kapacity pro nákladní leteckou dopravu

DACHSER nové kapacity pro nákladní leteckou dopravu. Válka na Ukrajině, embarga a uzavření vzdušného prostoru ovlivňují i globální provoz leteckých nákladních přeprav. Globální kapacita letecké nákladní dopravy se snížila přibližně o 20 procent.  DACHSER Air & Sea Logistics nabízí v této situaci svým zákazníkům další kapacity a pro následující 3 týdny spouští další charterové lety s týdenním odletem na trase Frankfurt–Šanghaj.

Charterové letadlo bude létat jednou týdně mezi Evropou a Asií a přepraví okolo 100 tun na jednom letu.  Aktuální vývoj sledujeme do nejmenších detailů a velmi rychle jsme zareagovali na aktuální nedostatek kapacit na trase mezi Šanghají a Frankfurtem, říká Timo Stroh, Head of Global Air Freight skupiny DACHSER, a dodává, touto dodatečnou nabídkou poskytujeme našim zákazníků v této náročné době stabilní a spolehlivé služby.

DACHSER nové kapacity pro nákladní leteckou dopravu

Na trase Frankfurt–Šanghaj je v současné době v leteckých nákladních přepravách nedostatek kapacit. Kapacitní situace v našich hlavních destinacích pro letecké cargo v Hong Kongu a Šanghaji a na naší evropské gateway ve Frankfurt zůstává stabilní, uvádí Timo Stroh. Přesto v Hong Kongu stále mohou být dopady a uzávěry v důsledku vypuknutí koronavirové nákazy.    

Pozastavené letové řády a bezletové zóny kvůli sankcím Evropské unie vůči Rusku a konfliktu na Ukrajině v současné době vedou k prodlužování přepravních časů a celkovému snížení kapacit pro letecké cargo. Zvyšující se cena ropy má na situaci také významný vliv. Nicméně pravidelná charterová doprava v DACHSER síti leteckých nákladních přeprav i zákaznické chartery mezi Evropou a Asií by mohly v současné době z velké části probíhat podle plánu. Navzdory dynamickému vývoji a vlivům na přepravním a logistickém trhu zůstává naše síť leteckých nákladních přeprav stabilní a odolná, uzavírá Timo Stroh.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button