Logistika a sklady

Dachser otevřel nové logistické centrum v Northamptonu

DACHSER uvedl do provozu nové logistické centrum v britském Northamptonu.

Rozkládá se na 7,4 hektarech a celková investice společnosti DACHSER zde dosáhla 26 milionů eur. „Naše nové logistické centrum je výbornou ukázkou toho, jak DACHSER v Británii roste spolu se svými zákazníky,“ řekl Bernhard Simon, generální ředitel skupiny DACHSER, při slavnostním otevření této pobočky. „Díky tomuto novému logistickému centru uspokojíme poptávku po globálních integrovaných službách v celém logistickém řetězci. Dále pokračujeme v našem růstu a v budoucnu můžeme tento areál rozšířit,“ doplnil Bernhard Simon.
 
Nová pobočka vyrostla v průmyslové zóně Brackmills jižně od Northamptonu. V areálu se nachází i hlavní sídlo britské společnosti DACHSER Ltd, která je součástí skupiny DACHSER. Nový areál tvoří překládkový terminál o velikosti 5 948 m2, sklad pro služby kontraktní logistiky o velikosti 10 560 m2 s kapacitou 20 000 paletových míst a kanceláře, které se nacházejí na 1 954 m2 vnové dvoupodlažníadministrativní budově. Dlouhodobý růst britské společnosti DACHSER Ltd., růst exportu do kontinentální Evropy a rozvoj kontraktní logistiky a služeb s vysokou přidanou hodnotou učinily z této investice nezbytný strategický krok.
 
Filozofií společnosti DACHSER je udržitelný rozvoj, proto i při návrhu těchto nových prostor hrály důležitou úlohu požadavky na ekologii a budova získala certifikát BREEAM „Very Good“. Certifikace BREEAM patří mezi přední světové metody hodnocení udržitelnosti budov.
 
„Logistické centrum v Northamptonu je denními přímými linkami napojeno na globální síť skupiny DACHSER,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel společnosti DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „díky tomuto centru se Northampton zařazuje mezi důležité platformy evropské sítě naší společnosti.“ DACHSER jakožto specialista na sběrnou službu využívá hustou síť strategicky rozmístěných poboček a inteligentní logistická řešení. Ty země s pobočkami DACHSERU, které dosáhly nejvyšších interních požadavků na kvalitu sítě i služeb, nabízejí standardizované doručovací produkty řady entargo. Právě pobočky ve Velké Británii byly spolu s pobočkami v Irsku, Norsku, Švédsku a Finsku nově zařazeny do této rodiny entargo a nabízejí tak ještě rychlejší a kvalitnější doručování zásilek sběrné služby.
 
Společnost DACHSER byla ve Velké Británii založena v roce 1975 v Northamptonu a má pobočky ve městech Dartford (otevřena v roce 2005) a Rochdale (2010). Pro DACHSER bylo z hlediska zachování zaměstnanosti velmi důležité, aby se nová pobočka nacházela rovněž v Northamptonu. Toto místo v samém srdci Velké Británie má také výbornou strategickou polohu a skvělé napojení na britskou dálniční síť. DACHSER ve Velké Británii zaměstnává celkem 302 lidí, z nichž 157 je v Northamptonu. Očekává se, že zde během dalších pěti let přibude 40 nových pracovních míst.
 

Přečtěte si také

Back to top button