Logistika a sklady

DACHSER rozšiřuje svoje kapacity v Belgii

Mezinárodní logistický provider DACHSER uvedl do provozu nové logistické centrum v belgickém Willebroeku a posílil tak svou působnost v Beneluxu.

Nový areál se skládá z překládkového terminálu o velikosti 7 000 m2 s 68 branami a z kancelářské budovy o třech podlažích o ploše 2 300 m2. „V posledních letech jsme byli ve Willebroeku svědky velikého rozvoje a kapacita dosavadního areálu již pro nás nebyla dostatečná. Nové prostory nám pomohou dále růst spolu s našimi zákazníky,“ říká Aat van der Meer, Managing Director DACHSER Benelux.
 
Willebroek leží na strategickém místě mezi Bruselem a přístavem v Antverpách. Díky tomu má pobočka DACHSERU výborné napojení na evropská i mezinárodní ekonomická centra. DACHSER zde otevřel pobočku již v roce 1995 a v současné době zde pracuje 90 zaměstnanců. Nový moderní překládkový terminál je vybavený řetězovým dopravníkem zabudovaným v podlaze pro pohodlnou a bezpečnou přepravu zásilek. Navíc pozemek areálu o velikosti 37 800 m2 nabízí dostatečné možnosti i pro další rozšiřování pobočky v budoucnu.
 
Rozhodnutí o vybudování nové pobočky ve Willebroeku je dalším milníkem ve vývoji DACHSERU v Belgii. „Na belgickém trhu jsme od roku 1975 a za tu dobu jsme zde výrazně posílili naši síť,“ říká Michael Schilling, COO Road Logistics ve skupině DACHSER, a dodává, „propojením pozemní logistiky s námořní a leteckou dopravou přinášíme našim zákazníkům bezproblémový přístup na mezinárodní trhy.“
 

Přečtěte si také

Back to top button