Logistika a sklady

Další pobočka v USA

Gebrüder Weiss další pobočka v USA! Mezinárodní poskytovatel dopravních a logistických služeb Gebrüder Weiss otevřel svoji novou pobočku v americkém El Pasu. Tato příhraniční aglomerace ve státě Texas se má v budoucnu stát centrem pro přepravu celovozových zásilek mezi Mexikem a USA. Poskytovatel logistických služeb tak reaguje na rostoucí tok zboží mezi oběma zeměmi a z toho vyplývající vysokou poptávku po přepravních kapacitách. 

Pozice Mexika jako místa výroby pro americký automobilový, ocelářský a textilní průmysl je stále důležitější. Díky naší nové pobočce v El Pasu můžeme nyní našim zákazníkům nabídnout přeshraniční přepravní služby se zaměřením na celovozové zásilky, vysvětluje Mark McCullough, Country Manager společnosti Gebrüder Weiss USA.

Gebrüder Weiss další pobočka v USA

El Paso má přibližně 700 000 obyvatel, je šestým největším městem Texasu a hlavním hraničním přechodem pro zboží cestující mezi Mexikem a Spojenými státy. Mezi jeho největší průmyslová odvětví patří textilní, automobilový, biomedicínský a elektronický průmysl. Město má výhodnou polohu z hlediska dopravy, leží na dálnici Interstate 10, která vede ze západního na východní pobřeží Spojených států. Strategická je také poloha z hlediska leteckého spojení s některými z největších dopravních uzlů ve Spojených státech včetně Chicaga, metropolitní oblasti Dallas/Fort-Worth a Los Angeles.

Gebrüder Weiss další pobočka v USA

Otevření pobočky v Texasu je dobrou zprávou i pro české zákazníky Gebrüder Weiss. El Paso je důležité pro export českých společností do jihozápadní části Spojených států amerických, ale také jako logistická brána do Mexika, dodává Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. 

V USA od roku 2017

Společnost Gebrüder Weiss působí v USA od roku 2017.  Od tohoto data se tento logistický poskytovatel stabilně etabloval na trhu a neustále rozšiřuje svou síť. Logistické služby pro leteckou a námořní dopravu, pozemní dopravu a přepravní i skladovou logistiku nyní nabízí celkem osm poboček: Chicago (ústředí), Atlanta, Boston, Dallas, El Paso, Los Angeles, New York a San Francisco.

Dále čtěte: Certifikace TAPA pro Gebrüder Weiss v ČR.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button