Logistika a sklady

DB Schenker varuje před rostoucím trendem v krádežích zboží při přepravách

„Podle našeho průzkumu dochází každé 2,5 minuty k trestnému činu zaměřenému na lodní, letecký nebo kamionový náklad.“

„Kdo si touto nepříjemnou zkušeností prošel, zažil finanční ztrátu, následnou nepříjemnou administrativu, rostoucí pojistné náklady a někdy i negativní publicitu,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker v České republice a dodává: „Našim zákazníkům dlouhodobě nabízíme garanci bezpečnosti přeprav u zboží s vysokou hodnotou v celém našem dodavatelském řetězci a trvale investujeme do moderních technologií i školení zaměstnanců. Pro jednotlivé země Evropy máme nastaveny standardní postupy pro přepravu a manipulaci se zbožím a více než čtyřicet certifikovaných terminálů, které splňují podmínky nejvyššího stupně zabezpečení podle standardů TAPA.
 
Pro zákazníky jsme také vyvinuli službu DB SCHENKERsecurity. Základem této služby je analýza rizik na přepravní trase, na jejímž základě stanovíme soubor bezpečnostních opatření. Druhým krokem pak je vlastní manipulace a skladování zboží na našich terminálech. DB Schenker spolupracuje jen s prověřenými dopravci a v případě zájmu odesílatele zajišťuje jak nepřetržité aktivní sledování zásilek, tak i bezpečnostní eskortu.“
 
Profil DB Schenker
DB Schenker patří mezi přední světové poskytovatele integrovaných logistických a spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou v poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě toho nabízí inovační řešení, individuální přístup, vysokou profesionalitu a spolehlivost. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know-how a technického, technologického i kapitálového zázemí. Globální síť DB Schenker zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků ve 130 zemích, to umožňuje organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail. 


V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 800 kvalifikovaných spolupracovníků na 18 pracovištích po celé České republice. Svým zákazníkům nabízí partnerství založená na úzké spolupráci, kvalitních službách a vzájemné důvěře. Firma dbá na lokální podporu aktivit, společenskou zodpovědnost i ochranu životního prostředí a zdrojů. Podle žebříčku Czech Top100 patří společnost Schenker mezi 150 nejvýznamnějších firem v České republice.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button