Logistika a sklady

Nové logistické centrum v Dánsku

DB Schenkre v Dánsku otevírá nové logistické centrum. Otevřením logistického centra v dánském městě Taulov se DB Schenker opět rozrůstá. Nové centrum s 87 nakládacími rampami a celkovou rozlohou 90 000 m2 splňuje nejpřísnější environmentální a udržitelné standardy.

Jako článek evropské sítě DB Schenker tento špičkový terminál propojuje 430 lokací po celé Evropě a je připraven na rostoucí poptávku po mezinárodních přepravách.  Každý den z něj odchází zásilky do 38 evropských zemí. Všechna rozvozová vozidla jezdí na HVO 100 Biodiesel, 100% biopalivo, které snižuje emise CO2 až o 90 % a dusíkaté emise o zhruba 30 %.

Přečtěte si také

DB Schenkre v Dánsku

Přibližně stovka rozvozových vozů DB Schenker a jejich řidičů je připravena obsluhovat stávající i nové zákazníky po celém Dánsku. Důležitou součástí strategie DB Schenker je nabízet v logistickém řetězci udržitelná řešení.

Projekt výstavby se skutečně zaměřil na zajištění dobrého pracovního prostředí a vnitřního klimatu, a tak je nový terminál vytápěn tepelnými čerpadly a poháněn 100 % certifikovanou zelenou energií, včetně té z 200 m2 solárních panelů. V budově je instalováno LED osvětlení a také odhlučněná okna. Všechna tato řešení jsou důležitou součástí strategie DB Schenker dosáhnout do roku 2040 bezemisní pozemní přepravy a smluvní logistiky. Logistické centrum zároveň obdrželo stříbrný ekologický certifikát DGNB, který potvrzuje důraz na udržitelná řešení tohoto projektu. 

Čtěte dále: DB Schenker urychluje elektrifikaci vozového parku díky spolupráci s Volta Trucks.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button