Logistika a sklady

FM Logistic koupila pobočku americké společnosti Mclane, inc. a odstartovala tak operace v Brazílii

FM Logistic a společnost McLane, Inc., dnes oznámily odkoupení pobočky společnosti McLane v Brazílii. Tato koupě je dalším stupněm strategického růstu FM Logistic, která přichází pouhý měsíc po akvizici Univeg Logistics Rusko.

 

FM Logistic převezme portfolio hlavních zákazníků v Brazílii z oblasti kosmetiky, elektroniky, spotřebního zboží a automotiv. Kromě toho hodlá skupina FM Logistic v průběhu tří let posílit transportní a copackingové služby. V současnosti je zároveň projednáván projekt na expanzi do severo-východní části země.  FM Logistic získala oporu v zemí, která zažívá silný růst a hledá spolehlivá a trvalá partnerství nabízející bezchybnou kvalitu, velký rozsah služeb s přidanou hodnotou, optimalizované procesy a především podporu pro růst.
 
„Logistika je na brazilském trhu poměrně velkým problémem. Poptávka je vysoká, a schopnost zajistit efektivní odezvu je strategickým předpokladem pro rozvoj této země. Naši zákazníci nám říkají, že to je to, co stojí za naším rozhodnutím. V Brazílii začínáme operovat, jelikož chceme naplnit požadavky našich mezinárodních klientů a nabídnout jim široký a spolehlivý rozsah možností a řešení.  Kromě toho, chceme, aby byly naše akce podporovány klíčovými hodnotami skupiny  a růst budeme řídit se závazkem k lidem, kteří tvoří FM Brazílii a také k životnímu prostředí, komunitám a společnosti jako celku. Proto bych chtěl přivítat naše nové brazilské kolegy do FM Logistic. Nyní tvoří novou významnou základnu, která rozvine naši skupinu. „řekl Jean-Christophe Machet, generální ředitel FM Logistic.
 
FM Logistic bude v Brazílii řízeno světově uznávanou Michèle Cohonner, která strávila předchozí čtyři roky na pozici generální ředitelky pro rozvoj v Rusku. Michèle Cohonner se odstěhovala do Sao Paula vice než před rokem. „Jsem hrdá, že mohu reprezentovat FM Logistic a francouzskou skupinu v této hřejivé a nadané zemi. Chceme zkombinovat naše znalosti a odbornost se schopnostmi lidí, kteří teď tvoří FM Brazílii. Jednou z našich hlavních priorit bude zavést efektivní a rychlý akviziční a tréninkový program pro školení budoucích manažerů. 
 
Jsme profesionálové s vice než 45 letou tradicí ve skladování, dopravě, copackingu a řízení dodavatelského řetězce. Působíme ve 12 zemích, v roce 2012 jsme přepravili 500 milionů balíků, přijali a odeslali 50 milionů palet, naložili 550 000 vozů a zabalili 900 milionů balíčků na celkové ploše 2,5 milionu m2. Tato nová akvizice přichází po nedávné koupi společnosti Univeg Logistics Rusko, specialistů na čerstvé potraviny. Logistika je klíčovým segmentem pro FM Logistic, kompletující rozsah služeb pro maloobchody.
 
Tyto dvě po sobě jdoucí akvizice jasně ukazují odhodlání skupiny přijmout výzvu globálního logistického trhu a realizovat své strategické ambice v rámci Ambition 2022, desetiletého plánu. „Ambition 2022 odráží silný závazek k upevnění stávající hlavní podnikatelské činnosti skupiny, dále posílit své aktivity v Evropě a zvýšit jeho geografické pokrytí v rámci mezinárodního rozvoje. JC Machet.
 
 
 
O FM Logistic
FM Logistic je logistický partner poskytující služby v oblasti výroby a obchodu, odpovědný za optimalizaci dodavatelského řetězce. Operuje v oblasti  potravinářského prúmyslu, kosmetiky, zdraví, high-tech a spotřebního zboží. Společnost působí na trhu 45 let, má přes 15,300 zaměstnanců s obratem dosahujícím v březnu roku 2013 886 milionů Euro. 
 
O Mc Lane
Mclane Company, Inc, je se 44 miliardami dolary lídrem na poli poskytovatelů logistických služeb, poskytuje služby pro obchody s potravinami, smíšeným zbožím, pro velkoobchody, drogérie a řetězce restaurací po celých Spojených státech. Mclane prostřednictvím Grocery McLane, Mclane Foodservice a nedávné akvizice potravinářských služeb, Meadowbrook Maso Company, Inc (MBM), provozuje 80 distribučních center a jeden z největších soukromých národních parků. Společnost kupuje, prodává a poskytuje více než 50.000 různých spotřebitelských produktů na téměř 90.000 místech po celých Spojených státech McLane navíc poskytuje distribuci alkoholických nápojů  prostřednictvím McLane Baverage Distribution, Inc.
 

 

Přečtěte si také

Back to top button