Logistika a sklady

Fúze společností Raben Logistics Slovakia, Transkam – Slovakia a Raben Trans Europe Slovakia byla dokončena

1. ledna 2012 došlo na slovenském logistickém trhu ke spojení tří logistických společností Raben Logistics Slovakia, Transkam – Slovakia a Raben Trans European Slovakia (dříve Wincanton) a vzniká tak jedna z největších společností v tomto oboru na Slovensku.

 Nově vzniklá společnost se nazývá Raben Logistics Slovakia a je nástupnickou organizací výše zmíněných společností. Skupina Raben, jejíž součástí společnosti jsou, je jedním z předních poskytovatelů logistických služeb působících na evropském trhu již 80 let. V celkem deseti zemích poskytuje práci více než 8 000 zaměstnancům a disponuje 800 000 m2 skladové polochy ve více než 133 vlastních terminálech. Na slovenském trhu působí společnost Raben Group od roku 2008, kdy převzala česko-slovenskou společnost Setto Spedition. V následujících dvou letech dochází k další akvizici společnosti na tomto trhu. Konkrétně se jednalo o koupi 100% podílu ve společnosti Transkam – Logistika. Tímto krokem došlo k rozšíření služeb společnosti na slovenském trhu o logistické služby pro potravinářské výrobky. V roce 2011 pak proběhla poslední akvizice, kterou bylo převzetí obchodních aktivit mezinárodní společnosti Wincanton a její následné přejmenování na Raben Trans European Slovakia.
 
„Naším cílem je zajistit obchodním partnerům společnosti Raben Group vysoký standard služeb a našim zaměstnancům jistotu práce. Spojení všech tří společností patřící do skupiny Raben bylo logické vyvrcholení předchozích událostí,” komentuje situaci Luboš Korec, výkonný ředitel Raben Logistics Slovakia. Na slovenském trhu tak vzniká společnost disponující více než 23 000 m2 skladové plochy a se čtyřmi terminály rozmístěnými strategicky jak v západním, středním, tak i východním Slovensku. Generálním ředitelem společností Raben v České a Slovenské republice se stává pan Jaroslav Nezbeda a v pozici výkonného ředitele společnosti Raben Logistics Slovakia s.r.o. bude i nadále působit ing. Luboš Korec.
 
 „Obrovský potenciál, dobrá pozice na trhu, evropské standardy a společné strategické cíle jsou zárukou stabilního vztahu mezi našimi podniky v současnosti a jejich rozvojem v budoucnosti. Jsme si jisti, že osvědčené postupy prověřené zkušenostmi všech firem a synergický efekt integrace nám pomohou poskytovat našim zákazníkům ještě efektivnější a kvalitnější logistické služby,” dodává Luboš Korec.
 
Raben Group je jednou z předních logistických firem, která působí na evropském trhu již 80 let. Nabizí komplexní logistiké služby a řízení globálních zásobovacích řetězců v oblasti smluvní logistiky a silniční, námořní a letecké nákladní dopravy. Raben Group 1. září 2011 dokončila akvizici německé silniční distribuční sítě a obchodních aktivit společnosti Wincanton v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Raben Group provozuje 133 terminálů a téměř 800 000 m2skladovacích ploch v 10 evropských zemích, kde poskytuje prvotřídní skladovací služby a efektivní přepravu zboží. Raben Group zahrnuje značky Raben, Raben Sea & Air, Transkam a Fresh Logistics.
 
Raben Logistics Czech je členem Raben Group od roku 2008. Dříve získávala zkušenosti na tomto trhu od roku 1990 jako společnost Setto Spedition. S působišti v Praze, Hradci Králové, Brně a Ostravě poskytují pobočky zaměstnání více jak dvěma stům zaměstnancům. Raben Logistics Czech má k dispozici více jak 13 000 metrů čtverečních moderních skladovacích prostor a nabízené služby zahrnují vnitrostátní a mezinárodní distribuci, skladovací a komplexní logistické služby. Společnost Raben Logistics Czech je držitelem certifikátu kvality ISO 9001.
 
Transkam: Společnost Transkam byla založena v roce 1990 a na území České a Slovenské republiky nabízí komplexní logistické služby zahrnující mezinárodní a tuzemskou přepravu, celní deklaraci, skladování ve skladech o celkové ploše 60 000 m2, které umožňují rovněž skladování zboží v režimu regulované teploty během skladování. Společnost je držitelem certifikátu HACCP a IFS. Transkam je členem Raben Group od října 2010.
 
Wincanton je od 1. Září 2011 v České republice, Maďarsku, Německu, Polsku a na Slovensku součástí Raben Group. Celkem provozuje 56 dep a kanceláří ve všech výše jmenovaných zemích a zaměstnává přibližně 2550 zaměstnanců. Díky obsluze některých předních světových společností Wincanton nabízí rozsáhlé zkušenosti v mnoha odvětvích včetně automobilového průmyslu, chemického průmyslu, průmyslu spotřebního zboží, stavebnictví, armády, potravin, high-tech, energetickém a ropném průmyslu, maloobchodu. Od 1. Září rovněž došlo k přejmenování společnosti Wincanton na Raben Trans European.
 

Přečtěte si také

Back to top button