Logistika a sklady

Gebrüder Weiss na nejvyšší sopce světa

Gebrüder Weiss na nejvyšší sopce světa. Logistická společnost Gebrüder Weiss se stala oficiálním partnerem Peak Evolution Teamu a společně s ním chce na vrchol nejvyšší aktivní sopky světa Ojos del Salado, dopravit kamion na solární pohon. Tento významný projekt, na kterém tým tří švýcarských vývojářů pracoval několik let, vyvrcholí v chilských Andách. Jeho cílem je nejen pokořit světový rekord, ale především poukázat na význam a efektivitu alternativních pohonů.

Ojos del Salado je s výškou 6 893 m nejvyšší aktivní sopkou na zemi. Její vrchol se pokusí členové švýcarského týmu Peak Evolution Team – Patrik a David Kollerovi a David Pröschel – pokořit s víceúčelovým nákladním vozem na solární pohon, na jehož uvedení do praxe pracovali téměř čtyři roky. K úspěšnému dokončení projektu významně přispěje také hlavní sponzor a logistický partner týmu, společnost Gebrüder Weiss, která právě odeslala sofistikované vozidlo a veškeré expediční vybavení do Chile po moři. Přeprava přitom vyžadovala vysokou odbornost a flexibilní řešení. Elektricky poháněná vozidla jsou považována za nebezpečné zboží, proto specialisté z Gebrüder Weiss instalovali dvojitou podlahu na míru, která zajistí maximální bezpečnost přepravy. Kromě toho musela být připravena rozsáhlá dokumentace splňující přísné bezpečnostní a celní požadavky na moři i v cílové destinaci.

„Vzhledem k omezené nosnosti zatím nemůže toto solárně poháněné vozidlo nahradit běžný nákladní automobil, ale ukazuje zcela nový směr, kterým se v budoucnu budeme moci díky alternativním pohonům ubírat,“ uvádí Frank Haas, Head of Corporate Brand Strategy & Communications ve společnosti Gebrüder Weiss, která již sponzorovala řadu projektů tohoto druhu. 

Víceúčelové vozidlo na solární pohon má větší trakci záběru a díky tomu je ideální pro využití zejména v členitém terénu. Tím, že se expedice vydá do oblasti, kam se žádné vozidlo nikdy předtím nedostalo, chce prokázat efektivitu technologií využívajících alternativní pohon. „Naše vozidlo umožňuje provádět i ty nejnáročnější logistické operce, ať už při těžbě nebo při výstavbě vysokohorských solárních elektráren, ekologicky a ekonomicky efektivním způsobem. Expedice prokáže komerční životaschopnost námi vyvinutého produktu,“ vysvětluje Patrik Koller, ekonomický vedoucí a vývojář Peak Evolution Teamu, a dodává: „V Gebrüder Weiss jsme našli partnera, který sdílí naši vizi udržitelné mobility. Navíc jako mezinárodní dopravní společnost z ní v budoucnu bude moci těžit i v praxi.“

Pokud se týmu podaří dosáhnout vrcholu, půjde o nový světový rekord. Nikdy předtím se žádné vozidlo nevyšplhalo tak vysoko. Odvážnou misi bude doprovázet štáb dokumentárních filmařů v čele s oceňovaným švýcarským filmařem Claudiem von Plantou.

Jsme rádi, že se Gebrüder Weiss může podílet na podobných projektech, které ukazují nové možnosti logistiky v oblasti solárních pohonů, a posouvají tak náš obor neustále kupředu,“ dodává Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

Zdroj
Gebrüder Weiss

Přečtěte si také

Back to top button