Logistika a sklady

Gebrüder Weiss posiluje služby

Gebrüder Weiss posiluje služby mezi Mexikem a USA. Společnost Gebrüder Weiss pružně reaguje na rostoucí objem obchodu mezi Spojenými státy a Mexikem a necelý rok a půl od otevření pobočky v texaském El Pasu rozšiřuje svou síť o další pobočku přímo v texaském Laredu. Posiluje tak přeshraniční přepravy a crossdockové služby.

Laredo patří k největším překladištím pro dovoz z Mexika. Každý den je přes hranice přepraveno zboží v hodnotě téměř 800 milionů amerických dolarů. Jedním z důvodů, proč se zvýšil tok zboží z Mexika do Spojených států, je rostoucí logistický trend zvaný nearshoring, tedy přesun výrobních operací do sousedních zemí. Mexiko je atraktivním výrobním místem pro korporace z Číny, Evropy a Latinské Ameriky díky zkrácení dodavatelských řetězců do USA, a současně představuje efektivní alternativu zámořských operací pro americké společnosti.

„Náš nový tým se nachází v Laredu přímo na spojnici dvou zemí, které jsou významnými obchodními partnery. Až 40 procent obchodu mezi Mexikem a Spojenými státy se uskutečňuje přes Laredo,“ vysvětluje Mark McCullough, Country Manager společnosti Gebrüder Weiss pro Severní Ameriku. 

Gebrüder Weiss pokrývá poptávku po přepravě službami na celém území USA i přeshraničním rozvozem. Nový logistický sklad navíc poskytuje plochu 1 500 metrů čtverečních pro manipulaci se zbožím, včetně nebezpečného. Poskytované služby zahrnují jak skladování zboží pod celním dohledem, tak služby celního odbavení.

Nová pobočka v Laredu je vzdálena pouhé tři hodiny jízdy od mexické metropolitní oblasti Monterrey. V průmyslových parcích zde vyrábějí americké a evropské korporace elektronické zboží, chemické výrobky, domácí spotřebiče, textil, ocel, automobilové díly a potraviny pro globální export. Výměna zboží se Spojenými státy je navíc podpořena dohodou o volném obchodu, která usnadňuje Mexiku přístup na největší spotřebitelský trh světa.

Gebrüder Weiss působí ve Spojených státech od roku 2017 a od té doby neustále rozšiřuje svou síť. Celkem deset poboček nabízí dopravní a logistické služby pro leteckou, námořní a pozemní dopravu a skladovou logistiku. K pobočkám v Chicagu, Atlantě, Bostonu, Dallasu, El Pasu, Los Angeles, Miami, New Yorku, San Franciscu nově přibylo také Laredo v Texasu. „Toto rozšíření je skvělou zprávou nejen pro naše klienty z USA a Mexika, ale umožní nám nabídnout flexibilnější služby také zákazníkům v Evropě a České republice,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Zdroj
Gebrüder Weiss

Přečtěte si také

Back to top button