Logistika a sklady

Gebrüder Weiss roste ve všech divizích

Gebrüder Weiss roste ve všech divizích. Mezinárodní přepravní a logistická firma Gebrüder Weiss dosáhla v uplynulém obchodním roce předběžného čistého obratu ve výši 2,54 mld. EUR. To odpovídá navýšení o 43 procent vůči předchozímu období.

Přes 70 procent tohoto nárůstu obratu pochází ze segmentu letecké a námořní dopravy. V důsledku celosvětového nedostatku nákladního prostoru mnohonásobně vzrostly přepravní sazby lodních a leteckých společností. Přenesení těchto nákladů významně přispělo ke zvýšení tržeb logistické společnosti vedlo ale také k mimořádným výzvám.

Přečtěte si také

Gebrüder Weiss roste ve všech divizích

V roce 2021 organizovala společnost pro své zákazníky ve zvýšené míře charterové lety, ke kterým využívala mimo jiné i osobní letadla přestavěná na nákladní. Důležitým krokem pro rozvoj globální sítě Gebrüder Weiss bylo v roce 2021 převzetí logistických aktivit společnosti Ipsen v Německu, Polsku a Malajsii koncem roku 2020. Segment letecké a námořní dopravy a logistiky dosáhl celkového obratu ve výši 1 030 mil. EUR.

Divize pozemní přepravy a logistiky zaznamenala nárůst obratu ve výši 16 procent a vykázala výsledek 1 277 mil. EUR. Pro zvýšení efektivity zavedla společnost Gebrüder Weiss nové technologie v oblasti plánování a výpočtu parametrů přepravy. Novinkou je také intermodální spojení z Vídně do německého Porúří. Všechny produktové oblasti pozemní přepravy vykázaly nové rekordy v počtech přepravených zásilek. 

Gebrüder Weiss roste

V segmentu Home Delivery doručila firma Gebrüder Weiss přibližně 1,74 milionů zásilek koncovým uživatelům v Rakousku a několika zemích východní Evropy a upevnila tak svoji pozici lídra na tamějších trzích. Společnost DPD Austria, jejímž společníkem je Gebrüder Weiss Paketdienst, přepravila v roce 2021 přes 66,5 milionů balíků. To odpovídá nárůstu o 16 procent vůči předchozímu období, který vyplývá zejména z výrazného objemu transakcí se soukromými zákazníky. 

Silná pozice na trhu ve střední a východní Evropě 

V Bavorsku posílila společnost Gebrüder Weiss prostřednictvím akvizic svou síť pozemní přepravy v jižním Německu. Další akvizice následovaly v Bulharsku a Turecku, nové pobočky vznikly v Maďarsku a Jižní Koreji. V České republice došlo k rozsáhlému rozšíření centrály v Jenči a pobočky v Syrovicích.  Logistická firma investovala celkem 112 milionů do rozšiřování poboček a výstavby nových objektů. Jedná se o dosud nejvyšší objem investic ve firemní historii. Ruku v ruce s rozšiřováním sítě rostl také počet zaměstnanců, zvýšil se o osm procent na cca 8 000 zaměstnanců.

Gebrüder Weiss roste také České republice

Gebrüder Weiss roste také v České republice. Navzdory pokračující globální pandemii přepravila společnost více než 1,78 milionu zásilek o celkové hmotnosti 648 174 tun. Na 9 pobočkách v ČR pracuje stabilní tým 378 zaměstnanců. Obrat Gebrüder Weiss ČR přesáhl za rok 2021 2,49 miliardy korun. V souladu s rozvojovými plány došlo k rozšíření poboček v Jenči a Syrovicích, obnovení certifikací TAPA a přechodu na paperless řešení potvrzení o doručení zásilek. Gebrüder Weiss tak i v České republice pokračuje v dlouhodobé strategii kombinace toho nejlepšího z online i offline služeb. 

Klimatická neutralita do roku 2030

Do roku 2030 chce mít společnost všechny pobočky klimaticky neutrální. Za tím účelem bylo jen v loňském roce instalováno osm fotovoltaických zařízení v logistických terminálech v Rakousku a Německu, v letošním roce mají následovat pobočky další.

Gebrüder Weiss roste

Vedle toho zavádí firma nové technologie: jeden z prvních nákladních automobilů na vodíkový pohon na světě se v logistické praxi už osvědčil, další alternativní pohony na LPG a elektřinu jsou využívány na přepravu velkých zásilek v oblasti Home Delivery. Pro své zákazníky zavedla společnost Gebrüder Weiss také službu zero emissions, která nabízí možnost kompenzovat emise CO2 u každé logistické služby. Touto formou budou financovány certifikované projekty na ochranu klimatu.

Dále čtěte: Logistická společnost Gebrüder Weiss opět získal certifikaci zabezpečení budov a skladových procesů pro své sídlo v Jenči a nově získal tuto certifikaci pro pobočku Syrovice poblíž Brna.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button