Logistika a sklady

Gebrüder Weiss: Úspěšná speciální přeprava do Brazílie

Gebrüder Weiss ČR realizuje náročnou přepravu z Prahy do Sao Paula/Brazílie pomocí druhého největšího nákladního letadla na světě „Antonov 124“.

Lauterach/ Jeneč, 30. dubna 2014. Pro speciální přepravu do největšího brazilského města Sao Paulo poskytlo své zázemí Letiště Praha: vzhledem k výšce nákladu téměř 3,5 metru a šířce zhruba 5 metrů bylo nutné použít čtyřmotorové letadlo pro přepravu těžkých nákladů „Antonov 124“.
 
Po úspěšném naložení v Praze odletěla nadměrná zásilka o hmotnosti 4,5 tuny určená pro brazilskou firmu do Sao Paula. Zvláštní přepravu naplánovala a úspěšně realizovala společnost Gebrüder Weiss ČR ve spolupráci s brazilským partnerem.
 
Rozhoduje přesné plánování Nejprve došlo k podrobnému naplánování přepravy v pobočce společnosti Gebrüder Weiss v Jenči u Prahy. Vzhledem k nadměrným rozměrům nákladu nebylo možné provést kontrolu bezpečnosti pomocí rentgenu. Z tohoto důvodu byla bezpečnostní kontrola provedena alternativním způsobem za asistence Policie ČR. S využitím interního systému palubních jeřábů – který se skládal ze čtyř jeřábů – byla zásilka zadními dveřmi naložena do letadla Antonov.
 
„Kromě českých zákonných požadavků na bezpečnost pro nás bylo největší výzvou také splnění rozsáhlých celních formalit, které vyžadovaly brazilské úřady,“ říká Lukáš Kohout, manažer letecké přepravy společnosti Gebrüder Weiss ČR. Po přistání v Sao Paulu dopravil brazilský partner nákladním autem zásilku úspěšně a včas zákazníkovi.
 
Rozsáhlé servisní portfolio Gebrüder Weiss ČR má od dubna 2013 nové hlavní sídlo v Jenči u Prahy – odtud se také organizovala přeprava letadlem Antonov. Společně s dalšími šesti pobočkami a pobočkou otevřenou v létě 2013 v Jablonci nad Nisou nabízí tato mezinárodní přepravní a logistická firma v ČR kompletní servisní portfolio. Toto portfolio zahrnuje pozemní přepravu – včetně servisu LTL/FTL GW direct.line – přes leteckou a námořní přepravu až po individuální logistická řešení.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button